משחקים טיפוליים

משחקים טיפוליים מבית היוצר של משחקים שבלב ויוצרים נוספים מהווים ארגז כלים עשיר ואיכותי לאנשי טיפול ואנשי מקצוע מתחומים שונים. משחק, מעצם הגדרתו, נועד לגרום למשחקים בו חוויה של הנאה, ריגוש, קלילות והומור. שימוש במשחקים במהלך טיפול יגבירו את הסקרנות והעניין של הילדים בתהליך ואת שיתוף הפעולה שלהם. הדבר משמעותי במיוחד עבור ילדים עם קשיי קשב וריכוז והיפראקטיביות, הזקוקים לגירויים חדשים ומלהיבים בתדירות גבוהה.

ילדים מתקשים להביע רגשות מורכבים ומופשטים במילים, ולכן המשחק בכלל והמשחק הטיפולי בפרט הוא אמצעי טבעי ונוח יותר עבורם. המשחקים הטיפוליים מהווים ערוץ תקשורת יעיל גם עבור ילדים מבוגרים יותר שהם ביישנים ומופנמים או עם קשיי תקשורת. זאת, במיוחד לאור העובדה כי המשחק הוא הדדי, מתנהל “בגובה העיניים”, ומאפשר יצירת יחסים של שוויון.

מגוון משחקי הטיפול והקלפים הטיפוליים כולל ערכות משחק למטפלים, משחקי טיפול לקשיים רגשיים, משחק לטיפול בלקויות תקשורת, משחקים לטיפול רגשי וויסות רגשות, משחק CBT, קלפים טיפוליים לשיפור מיומנויות תקשורת, משחק טיפולי להתמודדות עם טראומה ועוד. משחקים טיפוליים הם כלים חדשניים ואפקטיביים לעבודה עם ילדים ומבוגרים כאחד.

מציג את כל 52 התוצאות