פורסם ב-

זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים – מאמר

זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים

זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים לפיתוח אינטליגנציה רגשית

זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים היא מיומנות חשובה ומשמעותית בפיתוח של אינטיליגנציה רגשית. התקשורת האנושית, לעיתים, יכולה להיות כל כך מורכבת. היא כוללת אינספור אלמנטים שחייבים להילקח בחשבון בזמן התקשורת של אדם אחד עם רעהו. הבעיה העיקרית במציאות זו הינה העובדה שלא כל האנשים רגישים באותה מידה לאלמנטים אלה. לדוגמא, הבעות פנים יכולות להעיד רבות על מה חושב האדם שמולי, כיצד הוא מרגיש, ולעזור לגבש קו התנהגות והתנהלות מולו.

קושי בזיהוי רגשות והבנת הבעות פנים היא תופעה העשויה לפגוע בקשרי חברויות בשנות הילדות וההתבגרות.

זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים בהקשר של אינטליגנציה רגשית

נושא זיהוי הרגשות נקשר באופן ישיר לאינטליגנציה רגשית. היכולת לזהות רגשות גם נקשרת לביטוי הרגשות. שהרי אנשים מזהים את הרגשות שמוכרים להם מעולמם האישי, וההיפך – ניתן להתחיל לזהות את הרגשות שנצפו תחילה באנשים סביבם. כאשר יכולת זו אינה ממומשת במלואה בקרב אדם כלשהו, כדאי מאוד למצוא את הדרכים ללמדו רמזים ודרכים לפרק לגורמים את רגשות האנשים סביבם (מה המשמעות של גבות מורמות? שפתיים קפוצות? וכו’). קלפי משחק המיועדים לפיתוח אינטליגנציה רגשית מהווים אבן דרך חשובה בתהליך זה, שאינו בא להחליף את התקשורת האנושית, אך מסוגל לתת כלים מספיק מדויקים ליצירת תקשורת זורמת יותר, ועל מנת שהילד יוכל לפתח את יכולותיו על בסיס איתן זה.

מה אומרות הבעות הפנים לילד?

כאשר ילד מסוגל לבצע שיום רגשות בצורה יעילה, הוא ירגיש יותר בטוח בעצמו, משום שלא יהיו לו ספקות לגבי מצבו, מה דרוש ממנו וכו’. לדוגמא, כאשר המורה אומרת לילד: “אני יודעת שאתה יכול להשיג הרבה יותר!” – הבעת הפנים שלה קובעת האם המשפט הנ”ל הינו חיובי או שלילי. רגש חיובי – עידוד, חיבה, יפעלו כתמריץ חיובי לילד. בעוד הבעת פנים שלילית – כעס, זעף, עשויים להשיג את התוצאה ההפוכה. כך, במידה והילד מתקשה בהבנת רגשות ולא תמיד מבין נכונה את הרגש שמשדרים כלפיו, ההערה הזאת עשויה לגרום ללחץ רב. כמו כל היקשרות עם ילדים ומבוגרים כאחד. חוסר ידע שווה לחוסר ביטחון. לפיכך, ילד המתקשה לקרוא את הרגשות על פניו של אחרים יכולים ליהנות רבות מקלפי המשחק של “משחקים שבלב” שנועדו לפתור בעיות מסוג זה באמצעים מהנים, מעוצבים וצבעוניים, משחקים שכל ילד יאהב!

המלצות כלליות לשיפור זיהוי רגשות והבנת הבעות פנים 

מצד אחד, אינטליגנציה רגשית הינה פעמים רבות מולדת (כלומר – ישנם ילדים שנולדים עם ההבנה הזאת, ויש כאלה שלא ונאלצים ללמוד את המיומנות הזאת תוך כדי החיים), אך לעיתים היו גורמים בחיי הילד שהפריעו להתפתחות של מיומות זאת. יכול להיות שהאנשים שבחברתם הוא בילה את שנותיו הראשונות לא ביטאו את רגשותיהם באמצעות הבעות פנים, לכן לא היה לילד מהיכן ליישם את העניין. בכל אופן, מדובר במיומנות שיכולה להיות גם נרכשת. היתרון הגדול של פיתוח אינטליגנציה רגשית באמצעות קלפים הינה העובדה שתהליך הלמידה נעשה בקלות והנאה. עולם חדש נחשף בפני הילד, מרתק ומרגש, משום שהוא חבוי ולא מובן עבורו עד כה. האפשרות להבין את תגובות הסובבים דרך היכרות עם הרגשות השונים באמצעות קלפי משחק – זוהי הדרך הפופולארית בקרב המטפלים של ימינו ליצור תנאי חיים נוחים יותר עבור כל ילד.

לקרוא כאן על היפותזת משוב הפנים

פורסם ב-

משחקים ככלי בארגז הכלים של המאמן

משחקים ככלי בארגז הכלים של המאמן

משחקים ככלי בארגז הכלים של המאמן

משחקים ככלי בארגז הכלים של המאמן הם מתודה חדשה ויצירתית בעולם האימון. אימון זהו שם כלל למגוון רחב של תהליכים שנעשים קודם כל על בידי אדם כלשהו הזקוק להכוונה – בסיועו של איש מקצוע מומחה לעניין, המסוגל לעזור להשיג איזון, קבלה, השלמה ובסופו של דבר שלוות נפש, שהינה פעמים רבות האלמנט החשוב ביותר לחיים מאושרים.
במקרים של טראומה רגעית או קיום מתמשך במצבי חרדה, התעללות מכל סוג או בעיות הקשורות ליכולות למידה, המטפל והמאמן עשויים להיתקל בבעיה הבאה: המאומן והמטופל לא מוצאים בנפשם את האומץ והפתיחות לדבר עם המאומן. פעמים רבות מדובר ברגשות כה מודחקים, עד שהאדם לא מסוגל אפילו להתעמת איתן בעצמו. וכאן ניתנת למאמן הזדמנות להראות עד כמה הוא מיומן בתחום פעילותו, ולהצליח לשבור את החסמים האלה באמצעים עדינים, רגישים ולא פולשניים – כמו משחק.

למה דווקא משחקים ככלי בארגז הכלים של המאמן?

בניגוד לדעה הרווחת, משחקים אינם מיועדים אך ורק לילדים. ועל כך תעיד תעשיית משחקי הווידיאו והמשחקים במכשירים הניידים, שפעמים רבות לא הילדים הם קהל היעד העיקרי שלהם. האמת הנה שמשחק זהו צורך קיומי ולא פנאי. מומחים בפסיכולוגיית ילדים כבר מודעים כיום לחשיבות המכרעת שיש למשחק להתפתחות הנפשית, הקוגניטיבית ואף הפיזית של הילד. החסכים של ילדים שנשללה להם האפשרות לשחק באופן חופשי עם חברים (בהתאם לאמונה רווחת בתקופת ילדותם שילד דורש תעסוקה ולא משחק) הינם קשים ותיקונים דורש שנים.

כך, משחק הינו אלמנט חשוב ביותר בחיי ילדים ומבוגרים כאחד. המשחק מתפקד בתור גורם שמרכז את תשומת הלב הפריפריאלית של האדם בתהליך המוגדר מראש על פי כללים מסוימים, ויחד עם זאת – הוא גם עובד על האלמנטים החשובים של האימון, שהינו לרוב אימון רגשי, התמודדות עם לקויות למידה, מציאת המקור והדרכים להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז ועוד. המשחק מתפקד בו-זמנית כדבק ליצירת סביבה מתאימה ונוחה לאימון כולו. הוא גם יוצר קשר חיובי וידידותי בין מאומן למאמן, מה שמאפשר להשיג את מטרות האימון הרבה יותר מהר.

סוגי משחקים המאמנים אלמנטים שונים בעולמו הפנימי של האדם
עבור מאומנים רבים, הנושא החשוב ביותר הינו אימון רגשי. מדובר בתהליך שנועד ללמד אדם להתמודד עם רגשות כאלה ואחרים, מודחקים או גלויים (רגשות מודחקים צריך קודם כל להוציא אל האור). כלי אימון שונים שפותחו במסגרת “משחקים שבלב” מספקים לכל מאומן את האפשרות לחשוף את הדברים המפריעים לו לחיות את החיים שהוא רוצה בצורה קלה, לא בכוח, מתוך אמונה, אמון הדדי ובסיוע משחק שהופך את כל התהליך לקל יותר. בנוסף, באמצעות משחקי הנוגעים ישירות לרגשות השונים, האדם יכול לגלות רבות על עצמו, כולל על המקורות האמיתיים של הקשיים שלו.

אימון קלפים להתמודד עם לקויות למידה

כיום ידוע שניתן לשפר את היכולות הלימודיות של כמעט כל ילד – באמצעות אימון. כשמו הוא, אימון באמצעות משחקים מאפשר ליצור פרקי זמן קצרים שבמהלך הילד מסוגל להתרכז במתרחש (במידה ומדובר בהפרעות קשב וריכוז) או לחילופין, מסביר לו במילים ופעולות פשוטות ביותר את הנושאים הלימודיים שבהם הוא מתקשה. הלימודים והאימונים באמצעות קלפים מהווים את הצוהר עבור המאמן על מנת לחדור לעולמו הפנימי של המטופל, להבין את הטריגרים שגורמים לו לאבד ריכוז, לצאת מהכלים או להתעמק בתוך עצמו. המשחקים הרגישים שיוצרו במרכז “משחקים שבלב” נותנים לכל מאמן ומטפל את הכוח לדבר עם המאומן בגובה העיניים ולדון בנושאים מורכבים וטעונים בנינוחות וללא תחושת אילוץ או חוסר נעימות.

 

לקריאה נוספת על אימון

פורסם ב-

משחק לטיפול בהפרעת קשב וריכוז – מאמר

משחק לטיפול בהפרעת קשב וריכוז

משחק לטיפול בהפרעת קשב וריכוז

משחק לטיפול בהפרעת קשב וריכוז היא מתודה שפותחה בשנים האחרונות. הפרעות קשב וריכוז (ADHD) הפכו לבעיה משמעותית ביותר במסגרות חינוכיות רבות, החל משנות הגן ועד ללימודים במוסדות להשכלה גבוהה. יחד עם הדרכים השונות לאבחון והטיפול התרופתי (שפעמים רבות אינו חיוני, וגורם לתופעות לוואי ואף התמכרות) – אנשי מפתח בעולם החינוך וחינוך המיוחד מחפשים כל הזמן דרכים חדשות ליצירת כלים שיאפשרו לתלמידים להתמודד עם בעייתם באמצעות המשאבים הפנימיים שלהם. הדבר חשוב מאוד לא רק להשגת המטרה הראשונית – שיפור הביצועים הלימודיים, אלא גם לשם יצירת ביטחון עצמי לעבר העתיד, יצירת אינטליגנציה רגשית שתעזור להתנהל בחברה בחיים הבוגרים.

אדם שמבין את יכולתו לשלוט על מחשבותיו, הדחפים שלו ובעל יכולת קוגניטיבית המאפשרת לו לשלוט במוח של עצמו ובתודעה עד כדי כך, שניתן ליצור ריכוז לאורך זמן, כל אלה מהווים כלים חשובים מעין כמוהם. הורים רבים מבינים זאת, ולכן פונים לפתרונות המאפשרים יכולות לימודיות לטווח הארוך.

יצירת משחקים שונים המיועדים לפיתוח יכולות קשב וריכוז מותנית בהיכרות עם העקרונות המנחים של טיפול קוגניטיבי-התנהגותי, המהווה את דרך ההתמודדות העיקרית עם הפרעות קשב וריכוז בימינו. מדובר בהנחה שקיים קשר ישיר, והכי חשוב – דו-צדדי, בין ההתנהגות שלנו לתודעה. כך, כפי שהתודעה משפיעה על ההתנהגות (כלומר, האלמנט ה-ADHD, בעיות הקשב), כך זה עובד גם בצורה ההפוכה, ההתנהגות משפיעה על התודעה. המשחק במהלך טיפולי קשב וריכוז מאפשר ליצור סיטואציות דמיוניות שבהן ההתנהגות יוצרת תנאים אופטימליים לריכוז וללמידה. ועם הזמן, המאומן ימצא בעצמו את הכוחות והמסוגלות להמיר התנהגות זו לתודעה קוגניטיבית. וזהו בסיס המשחקים העובדים על בעיות קשב וריכוז ונושאים משיקים.

תכונות נוספות שניתן לפתח במסגרת משחקים לשיפור הקשב והריכוז

אחת הבעיות הנפוצות בקרב ילדים ש”תויגו” כ”בעייתיים” וכסובלים מבעיות קשב וריכוז הינה העובדה הפשוטה שנשללה מהן התנסות חיובית במסגרת הבית-ספרית. אך מטפלים רגשיים יודעים בעצמם וכן יודעים להעביר למטופל שבית הספר הינו רק שלב בחיים, וישנם קישורים רבים שניתן לרגוש מחוץ למסגרת הנורמטיבית ולנצל בצורה שתאפשר להתקדם בחיים בביטחון. משחקי קשב וריכוז נותנים למטופלים את האפשרות לבצע תרגול במרחב בטוח, לשחק ללא דרישות וציפיות מצד גורם אוטוריטרי כלשהו, מה שפעמים רבות להשתחררות וגילוי משאבים מדהימים ויכולות בלתי רגילות של המאומן.

בעיות קשב, ריכוז, מה שביניהם ופתרונם באמצעות משחקי קופסא וקלפים
בעולם בית הספר יש נטייה “לקטלג”. עקב כך, מטפלים רבים העוזרים לילדים מאובחנים מגלים שבין הבעיות שהכי מפריעות לילד להצליח בלימודים עומדת בעיית זיהוי מצבים חברתיים, קושי בביטויי עצמי, קושי במציאת איזון פנימי בסביבה המלחיצה של בית הספר ועוד. כשדקויות אלה נחשפות, תהליך האימון נהיה הרבה יותר פשוט ונגיש.

משחק לטיפול בהפרעת קשב וריכוז – לאימון פורה וקל לשני הצדדים

קלפי המשחק של “משחקים שבלב” מאפשרים להשיג את כל מטרות האימון בצורה הרבה יותר פשוטה ונגישה. הם נועדו לתת למטפל את הכלי ליצירת קשר אמיתי עם המטופל ללא קושי. מדובר ב”קיצור דרך” שלא מוריד מערך האימון, אלא רק מאפשר להגיע הרבה יותר מרק לשלב שבו ניתן לאמן אינטליגנציה רגשית ולעשות ויסות רגשי למטרת יצירת איזון בריא בנפשו. כך, משחקי הקלפים של “משחקים שבלב” נוגעים לרגשות, לסיטואציות חברתיות, למציאות נקודת הפוקוס הפנימית ולעוד מטרות החשובות לא רק לאלה הסובלים מהפרעות קשב וריכוז. המשחקים פותחו מתוך הבנה עמוקה של הצרכים של ילדים, נערים ובוגרים הזקוקים לסיוע בנושאי ריכוז וויסות רגשי, ולכן משמשים מטפלים רבים בכל רחבי הארץ וגם בחו”ל ומועילים מאוד לתהליכים השונים בטיפול.

הגדרת קשב וריכוז מאתר ויקיפדיה

מאמר נוסף על הפרעת קשב וריכוז

פורסם ב-

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי הוא כלי חשוב בכל בית ספר. אקלים חברתי הינו פרט חשוב מאוד בהוויה היומיומית של כולנו, וכאשר מדובר בילדים – החשיבות עולה אפילו יותר. המוח ה”רענן” של הילדים קולט הרבה יותר פרטים מאשר התודעה העייפה והשחוקה יותר של מבוגרים. לכן כל אלמנט המעיב על התחושה היומיומית שלהם עשוי לפגוע במצב רוח שלהם, בביצועים הלימודיים ואפילו לערער את מצבם הנפשי. ההבנה הבסיסית על הפסיכולוגיה העדינה של הילד, היא שדוחפת אנשי חינוך רבים להעניק תשומת לב לנושא של אקלים חברתי בבית הספר.

מהו אקלים בית ספרי?
מה המשמעות העומדת מאחורי ביטוי זה? מדובר למעשה באווירה הכללית בין הילדים, בין המורים, בין המורים והילדים, בין המורים וההורים. באופן כללי, הבית ספר הינו היררכיה מורכבת יותר ממה שנראה לעין. כמו כן, ניתן למצוא גורמים אחרים המשפיעים על האקלים הבית ספרי, כגון צבעים דומיננטיים במבנה, קישוטים, הליווי המוזיקלי היומיומי (הצלצולים, המוזיקה בהפסקות) ועוד. התודעה האנושית מושפעת מכל פרט קטן, וכאשר מדובר בילד – ההשפעה של פרט זה עולה פי כמה.
ליצירת אקלים בית ספרי נעים, חשוב מאוד לשים לב לתקשורת בין הגורמים השונים, וכן לתת לילדים דרכי מוצא לרגשות שונים – חיוביים כשליליים. באמצעות אמצעים שונים המיועדים לשיפור מיומנויות תקשורת בבתי ספר, ניתן ליצור אווירה הרבה יותר נעימה להימצא בה, וכהמשך ישיר, מקום שבו יותר קל ויותר נעים ללמוד ולהצליח.

ההשפעה של משחק על האקלים הבית ספרי
כפי שצויין מעלה, האפשרות לחשוף רגשות שונים במסגרת מבוקרת יכולה לתרום רבות לאווירה חיובית בבית ספר. הימנעות מרגשות שליליים, הצטברות של תסכולים ותחושת חוסר אונים, דיבור כנה אך לא מעליב של הילדים בינם לבין עצמם, ניתן להשיג את כל אלה באמצעות משחקי קלפים חינוכיים שניתן לעודד ילדים לשחק בהם במסגרת ההפסקות הארוכות, בשיעורי חינוך, בעת קבלות שבת, במועדוניות ועוד. עיסוק שכזה מעודד לא רק אינטליגנציה רגשית, אלא גם מאפשר למנוע אלימות בבית הספר, ליצור אפיקים לדיונים מעניינים, בריאים ומפרים עבור כל הצדדים המעורבים.

מהו משחק לשיפור האקלים הבית ספרי והאם הוא מהנה עבור הילדים?
אחת השאלות שכל איש חינוך ישאל את עצמו לגבי משחקים שפותחו למטרות לימודיות הינה פשוטה וישירה ביותר: האם ילדים ייהנו מהם? המשחקים שפותחו על ידי “משחקים שבלב” מבוססים על היכרות מעמיקה עם מאות ילדים בגילאים שונים וכן השכלה גבוהה ומעמיה בתחום הטיפולי, החינוכי והפסיכולוגי. כל עושר הידע הזה מתרכז בחבילות קלפים מעוצבות וקסומות המשמשות קודם כל למטרתם הראשונית – בילוי ובידור של הילדים במסגרת אווירה חיובית בבית הספר. משחקים כאלה יכולים ליצור חברויות חדשות, להעביר חומר לימודי בעייתי בצורה מהנה יותר, ועוד.

חשיבות המשחק לתהליך הלימודי ולאקלים הבית ספרי
מחקרים רבים בתחום פסיכולוגיית ילדים הוכיחו במאה האחרונה שחלק גדול מהמידע שנקלט בראשו של הילד בשנות חייו הראשונות נטוע עמוק בתוך המשחקים שהוא שיחק, גם באלה שלא נוהלו, טופחו וקודמו על ידי המבוגרים. כך, המשחק מהווה חלק חשוב ביותר בתהליך ההתבגרות והתגבשות האישיות של הילד. כאשר אנשי חינוך נותנים את הכבוד הראוי לאלמנט זה בחיי הילד, הם מקבלים אפשרות ייחודית ליצור אווירה נעימה, לתת מסגרת שבה אפשר להוציא תסכולים ורגשות לא נעימים ללא אלימות, ליצר ויסות רגשי ולהעניק לילדים את התחושה החשובה ביותר: שבית הספר מהווה בית עבורם, לא מקום שבו הם מעבירים את הזמן בעל כורחם. המוצרים של “משחקים שבלב” משחקים תפקיד חשוב ביותר בפעילות זו ומסיימים ליצור אקלים בית ספרי המבוסס על כבוד, איפוק בריא ורגשות חיוביים בלבד.

פורסם ב-

משחקים ללימוד אנגלית

משחקים ללימוד אנגלית

ללמוד אנגלית באמצעות משחקים

ללמוד שפה זרה זה תמיד קשה ומורכב. אחת הבעיות האופייניות למשימה זו היא הנכונות להשקיע פרקי זמן ארוכים לתרגום קבוע ויומיומי. בנוסף, גם כאשר יש נכונות, זמן ונחישות לתרגל מדי יום ביומו, למוח שלנו יש נטייה להתרגל להליכי למידה חוזרים ולהפסיק ל”רשום אותם לדיסק הקשיח” באותה היעילות. במילים אחרות, גם אם אתם מנסים ללמוד כל יום רשימה של 20 מילים חדשות, אם תעשו זאת בצורה דומה בכל פעם, תגלו שפחות ופחות מילים נשארות בזיכרון שלכם ביום למחרת.
כיצד מתמודדים עם המונוטוניות של לימודי אנגלית?
ילדים מתחילים ללמוד אנגלית הרבה יותר מוקדם כיום מפעם, לפעמים כבר מהגן, ולעיתים כל התהליך הזה נמאס עליהם כבר בשנים הראשונות בבית הספר. ומורים, מחנכים, חונכים סייעות והורים מודאגים מתחילים לחשוב ברצינות על הדרכים האפשריות לשיפור התהליך הלימודי עבור הילדים. כך, משחקים ללימוד אנגלית הם כלי המאפשר לילדים ללמוד בכיף ולצפות בקוצר רוח לפעם הבאה שבה אפשר ללמוד-לשחק. משחקים ללימוד אנגלית מאפשרים לנצל כל רגע העומד לרשות הילד הלומד והמבוגר האחראי המסייע לו על מנת לשפר את הביצועים, הנחלת הרגלים לימודיים חיוביים והחדרת מוטיבציה להשגת התוצאות הטובות ביותר.

מלבד השאיפות הלימודיות, ניתן להשיג מטרה חשובה נוספת – ליצור בקרב הילד את האסוציאציה שלימודים זה כיף, ושהיכרות עם מילים חדשות דרך משחק זה גם לימוד. הנחלה של רעיונות אלה תעזור מאוד לשמור על הצימאון לידע לכל אורך החיים, וגם יעניק כלים חשובים ללימוד עצמי גם בשלבים המאוחרים יותר בחיי הילד. ההבנה של עקרונות אלה מביאה שיטות משחק שונות ידועות כעזר מעולה ויעיל מאוד ללימוד אנגלית. עובדה זו נכונה עבור ילדים ומבוגרים כאחד. המשחק מגרה מספר אזורים שונים במוח, יוצר תחושת חווייתיות שמצדה “זורקת” אנדרופינים ומפעילה את הורמון הסרוטונין שמזרזים ומשפרים את מהירות העבודה של המוח. בנוסף, המשחק יוצר כל הזמן תנאים שונים, שגורמים למוח להתאמץ יותר – וכל דבר שדורש יותר מאמץ, מיושם בצורה טובה יותר. כך שזה לא רק מהנה יותר – זה גם הרבה יותר מועיל מבחינה חינוכית.

כיצד לשחק?
אנשי חינוך רבים עדיין חוששים להפוך את תהליכי הלימוד להנאה, ובעוד שמדובר בדרך לחזק ולהעשיר את הלימודים ולא תחליף מלא, עדיין ניתן לומר שתמיד אפשר לנצל את האפשרויות שנותן המערך הזה ולעשות זאת כמה שיותר ולעיתים קרובות. מומלץ לשחק עם הילד ב”גובה העיניים”, כאילו שניכם באותה שכבת גיל והמשחק מרתק עבור שני השחקנים. באופן אידיאלי, כדאי ששני ילדים ישחקו, קודם בהשגחה וסיוע של איש חינוך, ולאחר מכן גם לבד. שילוב של ההיבט החברתי בתהליך הלמידה והמשחק תשפר את הביצועים עוד יותר. במידה ואין חבר ללימודים, ניתן לשחק גם במסגרת המשפחתית בבית (פעמים רבות גם ההורים יכולים לנצל את ההזדמנות ולרענן את האנגלית שלהם).
משחקים באנגלית מ”משחקים שבלב”
“משחקים שבלב” מייצרים את השילוב העוצמתי ביותר בין אלמנט חינוכי, לאלמנט חברתי ואישי-נפשי. משחקי הקלפים המיועדים ללימודי אנגלית ברמה שונה כוללים משחק רביעיות סוחף ותקליטור לחיזוק החומר הנלמד ולסיוע בזמן המשחקים. “משחקים שבלב” הוקמו במטרה לפתח ולפק משחקים שעוזרים לכל תחומי החיים, תוך שמירה על מצב רוח מרומם וחיובי ותרומה אינסופית לעולמו הפנימי של הילד. הקלפים מורכבים, מעוצבים ונבחרים בהתאם לעקרונות אלה, כך שההורים ואנשי החינוך יכולים לנשום לרווחה מספר דקות וליהנות ממצב ייחודי זה, שבו הילדים עסוקים במשחק כובש ומעניין וגם מעשירים את אוצר המילים שלהם באנגלית. ניתן להשיג מטרות אלה תוך כדי המשחק בין ילדים, בין ילד להורה, או חבר בצוות החינוכי.

כדי להתרשם משלל המשחקים ללימוד אנגלית לחצו על הקטגוריה לבתי ספר.