משחקים שבלב
Categories
מאמרים משחקים ולמידה

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי

משחק לשיפור האקלים הבית ספרי הוא כלי חשוב בכל בית ספר. אקלים חברתי הינו פרט חשוב מאוד בהוויה היומיומית של כולנו, וכאשר מדובר בילדים – החשיבות עולה אפילו יותר. המוח ה”רענן” של הילדים קולט הרבה יותר פרטים מאשר התודעה העייפה והשחוקה יותר של מבוגרים. לכן כל אלמנט המעיב על התחושה היומיומית שלהם עשוי לפגוע במצב רוח שלהם, בביצועים הלימודיים ואפילו לערער את מצבם הנפשי. ההבנה הבסיסית על הפסיכולוגיה העדינה של הילד, היא שדוחפת אנשי חינוך רבים להעניק תשומת לב לנושא של אקלים חברתי בבית הספר.

מהו אקלים בית ספרי?
מה המשמעות העומדת מאחורי ביטוי זה? מדובר למעשה באווירה הכללית בין הילדים, בין המורים, בין המורים והילדים, בין המורים וההורים. באופן כללי, הבית ספר הינו היררכיה מורכבת יותר ממה שנראה לעין. כמו כן, ניתן למצוא גורמים אחרים המשפיעים על האקלים הבית ספרי, כגון צבעים דומיננטיים במבנה, קישוטים, הליווי המוזיקלי היומיומי (הצלצולים, המוזיקה בהפסקות) ועוד. התודעה האנושית מושפעת מכל פרט קטן, וכאשר מדובר בילד – ההשפעה של פרט זה עולה פי כמה.
ליצירת אקלים בית ספרי נעים, חשוב מאוד לשים לב לתקשורת בין הגורמים השונים, וכן לתת לילדים דרכי מוצא לרגשות שונים – חיוביים כשליליים. באמצעות אמצעים שונים המיועדים לשיפור מיומנויות תקשורת בבתי ספר, ניתן ליצור אווירה הרבה יותר נעימה להימצא בה, וכהמשך ישיר, מקום שבו יותר קל ויותר נעים ללמוד ולהצליח.

ההשפעה של משחק על האקלים הבית ספרי
כפי שצויין מעלה, האפשרות לחשוף רגשות שונים במסגרת מבוקרת יכולה לתרום רבות לאווירה חיובית בבית ספר. הימנעות מרגשות שליליים, הצטברות של תסכולים ותחושת חוסר אונים, דיבור כנה אך לא מעליב של הילדים בינם לבין עצמם, ניתן להשיג את כל אלה באמצעות משחקי קלפים חינוכיים שניתן לעודד ילדים לשחק בהם במסגרת ההפסקות הארוכות, בשיעורי חינוך, בעת קבלות שבת, במועדוניות ועוד. עיסוק שכזה מעודד לא רק אינטליגנציה רגשית, אלא גם מאפשר למנוע אלימות בבית הספר, ליצור אפיקים לדיונים מעניינים, בריאים ומפרים עבור כל הצדדים המעורבים.

מהו משחק לשיפור האקלים הבית ספרי והאם הוא מהנה עבור הילדים?
אחת השאלות שכל איש חינוך ישאל את עצמו לגבי משחקים שפותחו למטרות לימודיות הינה פשוטה וישירה ביותר: האם ילדים ייהנו מהם? המשחקים שפותחו על ידי “משחקים שבלב” מבוססים על היכרות מעמיקה עם מאות ילדים בגילאים שונים וכן השכלה גבוהה ומעמיה בתחום הטיפולי, החינוכי והפסיכולוגי. כל עושר הידע הזה מתרכז בחבילות קלפים מעוצבות וקסומות המשמשות קודם כל למטרתם הראשונית – בילוי ובידור של הילדים במסגרת אווירה חיובית בבית הספר. משחקים כאלה יכולים ליצור חברויות חדשות, להעביר חומר לימודי בעייתי בצורה מהנה יותר, ועוד.

חשיבות המשחק לתהליך הלימודי ולאקלים הבית ספרי
מחקרים רבים בתחום פסיכולוגיית ילדים הוכיחו במאה האחרונה שחלק גדול מהמידע שנקלט בראשו של הילד בשנות חייו הראשונות נטוע עמוק בתוך המשחקים שהוא שיחק, גם באלה שלא נוהלו, טופחו וקודמו על ידי המבוגרים. כך, המשחק מהווה חלק חשוב ביותר בתהליך ההתבגרות והתגבשות האישיות של הילד. כאשר אנשי חינוך נותנים את הכבוד הראוי לאלמנט זה בחיי הילד, הם מקבלים אפשרות ייחודית ליצור אווירה נעימה, לתת מסגרת שבה אפשר להוציא תסכולים ורגשות לא נעימים ללא אלימות, ליצר ויסות רגשי ולהעניק לילדים את התחושה החשובה ביותר: שבית הספר מהווה בית עבורם, לא מקום שבו הם מעבירים את הזמן בעל כורחם. המוצרים של “משחקים שבלב” משחקים תפקיד חשוב ביותר בפעילות זו ומסיימים ליצור אקלים בית ספרי המבוסס על כבוד, איפוק בריא ורגשות חיוביים בלבד.

מידע חשוב

שעות פעילות
האתר לשרותכם 24/7
המשרד פתוח ימים א-ה בין השעות 9:00-16:00.
כתובתנו: הנורית 2/2 שדרות

אנחנו כאן בשבילך

יש לך שאלה?
אולי יש תשובות בעמוד שאלות ותשובות.
בכל מקרה נשמח גם לשמוע ממך בכל אחת מהדרכים הבאות:

שלחו לנו אימייל
תתקשרו אלינו
דברו איתנו בואטצאפ

עדין לא נרשמת למועדון הלקוחות שלנו?

מועדון הלקוחות של משחקים שבלב מאפשר לך לקבל לפני כולם עדכונים על משחקים ומוצרים חדשים.
מאמרים חדשים, מבצעים חמים והנחות מיוחדות השמורות אך ורק לחברי מועדון.

אנחנו מכבדים את פרטיותך ונשלח רק דברים שכיף לקבל.

טיפי עיצוב ובניית אתרים
error: תוכן האתר מוגן !!
דילוג לתוכן