ססמוקלף – קלפים למטפלים

159

ערכה הכוללת תמונות, מילים וקלף ריק.

הצילומים והמילים מתארים עולם רחב ומגוון של רגשות, מצבים וערכים.

הקלפים מתאימים לכל אדם בכל גיל, לעבודה בקבוצות, בזוגות וביחידים.

כמות

תיאור

ססמוקלף – קלפים למטפלים

ססמוקלף – קלפים למטפלים הם קלפים שמזמינים להתחבר לעולם הפנימי, לפתח תובנות חדשות, לעודד אינטראקציה בין אנשים, לבחון קונפליקטים בין אישיים ותוך אישיים. הצילומים והמילים משלימים עולם רחב ומגוון של רגשות, מצבים וערכים. אפשר להשתמש בכל אחת מהערכות בנפרד או יחד. הקלפים מיועדים למנחי קבוצות, מטפלים, יועצים ,מאמנים ומחנכים וגם ניתן לעשות בהם שימוש באירועים חברתיים. ערכת הקלפים למטפלים כוללת מאה וארבעים קלפים: שבעים קלפי צילומים, שישים ותשעה קלפי מילים וקלף ריק.

שמוש בססמוקלף – קלפים למטפלים ככלי להתפתחות אישית.

העבודה עם ססמוקלף – קלפים למטפלים עוזרת להתחבר לכאן ועכשיו. הכאן ועכשיו של כל אדם שונה ומשקף את האינטראקציה שיש לו עם הסביבה החיצונית ועם עצמו ועולמו הפנימי. קל להמחיש זאת כאשר ניקח קלף מסוים ונשאל מה כל אחד רואה בו. לרוב נקבל תשובות שונות ומגוונות.  ההתייחסות השונה של כל אחד משקפת את הפרוש, ההבנה והמשמעות שלקוחה מעולמו הפנימי, באותה נקודת זמן. בנקודת זמן אחרת, יתכן והמשמעות שתינתן לאותה תמונה תהיה שונה ותשקף את הכאן ועכשיו החדש.

בעזרת הקלפים נוכל לעזור לאדם להיות מודע יותר להתנהלות שלו, להבהיר מחשבות ודעות ועם הזמן להתקדם לקראת המטרות שהציב לעצמו. נעשה זאת ע”י שאילת שאלות. לדוגמא מקרה של אישה שהתייחסה לקלף הפרפרים ונתנה לו פרוש חופש לעוף. נשאל: מה הכוונה בחופש לעוף, מה זה בשבילך? איך היית רוצה שהדברים יראו כדי שיהיה לך יותר חופש לעוף? מה חוסם אותך מלהתחבר לחופש לעוף? אילו כוחות יש לך כדי שתוכלי להרגיש זאת?

אותה אישה תארה מערכות יחסים לא מיטיבות בכל תחומי חייה: בזוגיות, במשפחה, בעבודה. היא נתנה מעצמה עוד ועוד עד שלא נותר עבורה זמן לעשות את מה שהיא באמת רוצה. מכיוון שהאישה זיהתה את הקושי שלה בלהנכיח את עצמה, ומכיוון שהיה לה מוכנות לעבוד ולתרגל, היא למדה להקשיב לעצמה, ולפנות יותר זמן למה שעשה לה טוב. כך ערכת הקלפים תמכה בהתפתחות האישית של אותה אישה אל עבר מימוש עצמי ואושר גדול יותר. כל זאת ועוד באמצעות קלפים המשמשים כלי עזר למטפלים.

קלפים טיפוליים נוספים ניתן לראות כאן.

מידע נוסף

משקל 1 kg
מספר משתתפים

טיפול פרטני או קבוצתי

מתאים לגילאים

בתי ספר יסודי, אנשי מקצוע מתחום הטיפול, אנשי מקצוע מתחום החינוך, קבוצות

פותח ע"י

נאווה בן אריה