חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים חיות חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים

חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים

169

ערכת הקלפים מכילה 24 קלפים.

כל קלף מציג חיה דמיונית אחת.

כמות

תיאור

חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים

חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים היא ערכת קלפים טיפוליים המכילה עשרים וארבע קלפי חיות דמיוניות המציגות מגוון רחב ושונה של איכויות ומאפיינים. לעיתים, בעקבות התבוננות בקלף החיה הדמיונית, הסיפור שהמטופל מספר הוא אינו השיח הפנימי המשמעותי ביותר, אלא האופן בו הוא מספר ומשמעותו של אופן זה.

הקלפים מאפשרים מגוון דימויים ויזואליים לצד שיח פנימי וחיצוני, מודע ולא מודע. במפגש הטיפולי השימוש בקלפים מגדיל את ארגז הכלים העומד לרשות המטפל ומעשיר את מרחב השיח והדיאלוג ואת יכולת ההתבוננות והאבחון. קלפי החיות הדמיוניות מוספרו בכוונה כדי לאפשר למטופל ומטפל לעקוב ולתעד בנקל את ההתייחסות של המטופל לכל קלף.

אופן השימוש בערכת חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים

  • אפשר להציע למטופל לבחור קלף שמדבר אליו ולהזמין אותו לספר ולהסביר את בחירתו.
  • המטפל יכול לבחור קלף אחד או יותר עבור המטופל ולבקש ממנו לנהל שיח עם הקלף שנבחר עבורו.

משמעות העבודה הטיפולית עם דימויים של חיות

היצרים והדחפים הטבעיים של גופנו לעיתים משוייכים לחוויות לא מודעות שלנו, לעיתים לכאילו שאנו מתביישים בהן. כאנשים בוגרים אנו מצופים לשלוט ביצרים שלנו. אדם המודע מכיר בתכונות החייתיות שבכל אחד מאיתנו. סובלימציה של דחפים אלו היא השאיפה לעדן ולטפח את התכונות הערכיות ולצמצם את הראויות לגנאי, במטרה להגיע להשלמה עצמית עם מי שאני.

קלפי החיות אם כן מהוות מעיין זכוכית מגדלת לאיכויות שונות שיש ואין בנו, למשאבים, חולשות, יכולות ומאפיינים שהיינו רוצים לאמץ או שאנו רוצים לוותר עליהם. תכונות של בעלי החיים המוצגים בקלפים עשויות לקבל משמעויות רגשיות וסימבוליות מגוונות. האסוציאציות האישיות רבות, ועשויות להשתנות מעת לעת.

בהקשר הטיפולי, ישנם תיאורטיקנים ומיסטיקנים המשייכים חיה לתכונה מסויימת. אני נימנת על האסכולה שלכל אחד הפרשנות הסוביקטיבית לו. חיה, דמיונית או ריאליסטית מסמלת בעולמו של המטופל את הנרטיב הפרטי שלו. לאחד פיל הוא גדול ומאיים, לשני כבד ומכביד ולשלישי, עצום וחכם.

ערכת הקלפים פותחה על ידי ליאורה סוטו

קלפים טיפוליים נוספים

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “חיות דמיוניות – טיפול באמצעות בעלי חיים דמיוניים”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *