משחק רגשות
מרגישון
מה קורה כאן ?
משלושה יוצא אחד – משחק קוגניטיבי התנהגותי
ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים
משחק רגשות
מרגישון
מה קורה כאן ?
משלושה יוצא אחד – משחק קוגניטיבי התנהגותי
ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים
Full Screen

ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים

840

הבנת מצבים חברתיים דרך ערכת משחקים טיפוליים מומלצת המהווה ארגז כלים עשיר.

מחיר קטלוגי (מחיר מלא) לערכה הכוללת את כל ארבעת המשחקים:  840 ₪.

מחיר מבצע לערכה הכוללת את כל ארבעת המשחקים:  740 ₪.

*המבצע הוא על ערכה מלאה (לא ניתן לשנות או להחליף משחקים בערכה).

*המחירים כוללים מע”מ.

תיאור

ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים

ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים היא ערכה איכותית, עשירה ומומלצת המהווה ארגז כלים עשיר לאנשי טיפול וחינוך ולהורים בנושא של הבנת מצבים בחרתיים וכישורים חברתיים.

ערכת משחקים להבנת מצבים חברתיים כוללת את המשחקים:

  1. מרגישון: משחק קלפים טיפולי המאפשר למשתתפים לשחק, להביע עצמם ולחוות אפשרויות רבות של הבעות פנים.
  2. משימות מהלב: משחק מסלול קבוצתי, המלמד דרך התנסות וחוויה את השפה הרגשית וכישורי חיים.
  3. מה קורה כאן?: המשחק הראשון והמקצועי ביותר בתחום תרגול הבנת מצבים חברתיים.
  4. משלושה יוצא אחד: משחק לתרגול מיומנויות ויסות עצמי באמצעות למידה חברתית.

ארבעת המשחקים שונים במהותם אחד מהשני, כל אחד מהם עוזר לתרגל איכויות שונות של עבודה על הבנת מצבים חברתיים, מיומנויות תקשורת וכישורי חיים. יחד, כל ארבעת המשחקים עובדים הרמות השונות של המודעות. קריאת הבעות פנים, הבנה קוגניטיבית, הבנה רגשית ותרגול חוזר ונשנה של אירועים מחיי היומיום.

משמעות הבנת מצבים חברתיים

הבנת מצבים חברתיים היא היכולת לתקשר ולהבין את הסביבה החברתית. זו היכולת להבין רמזים חברתיים, קודים ונורמות מן הסביבה האנושית, ליזום ולהגיב בצורה אפקטיבית לרמזים אלו. יכולת זו היא אחת מהכישורים העיקריים והחשובים אצל בני האדם. היכולת הזו מולדת, ומתפתחת לאורך כל החיים, כחלק מתהליך התפתחות נורמלי.

במהלך ההתפתחות ילדים גדלים להיות יצורים חברתיים, לתקשר, להגיב ולפרש את הסביבה החברתית. תהליך זה נקרא סוציאליזציה – תהליך החיברות. במהלך תהליך זה, הילד לומד את ערכי החברה שבה הוא חי ומפנים אותם להתנהגות. הוא לומד מהוריו ושאר הדמויות בחייו מה רצוי ומה לא רצוי לעשות, איך מקובל להתנהג מבחינה חברתית ואיך מתקבלות התנהגויות מסוגים שונים, במסגרות שונות.

חוסר הבנה של מצבים חברתיים מתבטאת בתגובות לא הולמות למצבים חברתיים. לדוגמא: התנהגות לא מקובלת כגון מגע גופני חזק או אלים דווקא כאשר הילד רוצה להתקרב לחבר או לבטא חיבה.

התערבות אפקטיבית תסייע לילד לשפר את המיומנויות החברתיות שלו בהווה וגם תיתן לו גם כלים לעתיד. מעבר לרכישת חברים וליצירת קשרים חיוביים ומהנים (לעומת קשרים פוגעניים או אלימים שילדים אלה רגילים לחוות) המשחקים יכולים גם לתרום לשיפור הדימוי העצמי ולמתן כלים למיומנויות חברתיות תקינות בעתיד.

משחקים וקלפים טיפוליים הם כלי עזר מתווך לעבודה עם כלל הילדים ובמיוחד עם ילדים בעלי לקויות תקשורת וקשיים חברתיים. ארבעת המשחקים שונים במהותם אחד מהשני, כל אחד מהם עוזר לתרגל איכויות שונות של עבודה על מצבים חברתיים, מיומנויות תקשורת וכישורי חיים. יחד, כל ארבעת המשחקים עובדים הרמות השונות של המודעות. קריאת הבעות פנים, הבנה קוגניטיבית, הבנה רגשית ותרגול חוזר ונשנה של אירועים מחיי היומיום.

מאמר על לקויות בכישורים חברתיים

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

12-120, 6-12, 6-120, בתי ספר יסודי

מספר משתתפים

2-8 משתתפים, טיפול פרטני או קבוצתי