ספר לויסות חושי – האפצ’י הגדול של אבא של אורי

108

ספר חשוב להגברת המודעות לויסות חושי

מעניק לילדים, להוריהם ולסביבתם החינוכית ידע רב

אודות תופעת הרגישות החושית, לקות בויסות חושית וההשלכות המתלוות לתופעה זו.

כמות

תיאור

ספר לויסות חושי – האפצ’י הגדול של אבא של אורי

ספר לויסות חושי – האפצ’י הגדול של אבא של אורי הוא ספר מקסים וחשוב שמגביר את המודעות לתופעת הויסות החושי, מעניק לילדים, להוריהם ולסביבתם החינוכית ידע רב אודות תופעת הרגישות החושית, לקות בויסות החושי וההשלכות המתלוות לתופעה זו.

“לאבא של אורי היה אפצ’י מאוד משונה
אף אחד לא ידע למה זה קורה
כשהוא התעטש היה נדמה שכולם שומעים:
כל הבניין שומע, כל הרחוב, כל השכונה והעיר
אפילו סבתא שושנה מאשדוד, שזה רחוק רחוק, כי אורי גר בתל אביב”

כך מתחיל הספר המיוחד הזה, שמלמד ילדים מהו ויסות חושי באמצעות תגובה גופנית פשוטה שכולם חווים אותה כך או אחרת: האפצ’י. האפצ’י חזק ומפריע, מצחיק ומרגיז, נשלט או לא נשלט… איך שולטים בו? איך מתאמנים באפצ’י קטן ועוד. בעזרת אורי, אביו ואמו אנו לומדים להכיל ולקבל את האחר, לשלוט בתגובותינו ולקבל את השונות שבנו. בסוף הספר אפשר למצוא מדריך להורים, לגננות, למורים ולמטפלים. במדריך יש הסברים על התופעה הנקראת ויסות חושי, ועל איך להתמודד אתה.

במדריך יש מספר פרקים:

פרק 1 – ויסות חושי. בפרק זה קיים הסבר על התופעה הנקראת ויסות חושי, מהו ליקוי בוויסות חושי, מדוע חשובה המודעות לתופעה, ואסטרטגיות איך אפשר להפוך את הקושי לחוזקה.

פרק 2 – עקרונות וכלים: בפרק זה תמצאו עקרונות בויסות חושי, מגוון עצום של פעילויות מרגיעות שניתן לעשות עם הילדים, ומיפוי קשיים בוויסות חושי על פי אזורים שונים בגוף.

פרק 3 – תפיסת העולם מאחורי הסיפור. התפיסה המתבוננת ואסטרטגיות התמודדות עם התופעה.

פרק 4 – מגוון פעילויות בעקבות הסיפור. כיצד אוכל לסייע לילד?

מידות הספר: 22X22 ס”מ, ויש בו שבעים ושניים עמודים. האיורים בספר צבעוניים, מלאי חוש הומור ורגישות, פרי מכחולו של מירל גולדנברג. את הספר כתבה דפנה ורם (סנדלר), תרפיסטית במוסיקה, בוגרת אוניברסיטת בר-אילן ומומחית לאימון ילדים בוויסות חושי.

המלצה מאת: חנה קפלן, פסיכולוגית חינוכית מומחית, מדריכה ואנליטיקאית קבוצתית.

האפצ’י הגדול של אבא של אורי הוא ספר חשוב המעניק לילדים, להורים ולסביבתם החינוכית ידע רב, תוך חיזוק המודעות לתופעה והשלכותיה. העלאה של רמת המודעות בקרב כל הגורמים הרלוונטיים חיונית לעידוד שינוי התפיסה וההבנה של ילדים אלו, כמו גם להובלה של תהליכי אימון שמטרתם שיפור תפקודם של הילדים. ספר זה הוא תרומה ממשית להעצמתם של ילדים ומטפליהם מכיוון שהספר משדר לילדים בטחון ותקווה ביכולותיהם, ועוזר להם להבין את עצמם. הסיפור מעמיד את הילד בעל הרגישות החושית וצרכיו במרכז, תוך שימת דגש על כוחותיו היחודיים.

מאמרים על ויסות חושי 

מידע נוסף

משקל 1 kg