כלי למטפלים ויסות רגשי ספרוני רגשות רגשות שלי זאנטקרן

ספרוני רגשות לטיפול בוויסות רגשי

79

ערכת שמונה ספרונים המיועדים לעבודה טיפולי בנושא ויסות רגשי: ‘האדם הקדמון ואני’, ספרון ‘הלפעמים’ וספרוני רגשות ספציפיים: שמחה, עצב, כעס, פחד, בושה וקנאה.

הספרונים מיועדים לעבודה על כל רגש בנפרד והכרות עם כל חלקי החוויה הרגשית דרך ציור או כתיבה.

הספרונים כוללים זיהוי מצבים מקשים, חיבור לתחושות, מחשבות והתנהגות, והתייחסות לכוחות.

הספרונים מתאימים לשימוש עבור מטפלים: פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים באומנות,  עו”ס ,מאמנים, יועצים ומנחי קבוצות לילדים.

כמות

תיאור

ספרוני רגשות לטיפול בוויסות רגשי

ספרוני רגשות לטיפול בוויסות רגשי היא ערכה הכוללת שמונה ספרונים: ‘האדם הקדמון ואני’, ספרון ‘הלפעמים’ וספרוני רגשות ספציפיים: שמחה, עצב, כעס, פחד, בושה וקנאה. הספרונים מיועדים לעבודה על כל רגש בנפרד והכרות עם כל חלקי החוויה הרגשית דרך ציור או כתיבה. הספרונים כוללים זיהוי מצבים מקשים, חיבור לתחושות, מחשבות והתנהגות, והתייחסות לכוחות.

דוגמאות לשימוש בספרוני הרגשות במהלך התהליך הטיפולי: בכל הספרונים מוזמנים הילדים לצייר או לכתוב. ניתן להשתמש בכל החוברות או בחלקן במהלך הטיפול.
ניתן  לצייר בתוך החוברות עצמן, ניתן  לצלם את החוברות ולצבוע עם הילד את הדף המצולם בשחור-לבן, ניתן להעתיק בנייר שקוף את הציור, או לשאוב מתוך הספרונים נושאים ורעיונות לשיחה.

ספרוני רגשות לטיפול בוויסות רגשי-המלצות לעבודה הטיפולית:

ספרון  ‘האדם הקדמון ואני’– הספרון מיועד לסייע בהבנת תפקיד הרגשות ונחיצותם, גם (ואולי אף בעיקר) הלא נעימים שבהם. באמצעות הספרון הילדים יכולים להבין את הקשר שבין התחושה הפיזית לרגש ואת הדרך שבה הרגשות יכולים לסייע להם. האדם הקדמון מרגיש מתוח, עצוב, כועס, ופוחד כי כך הוא שומר על עצמו ועל חייו. ואיך זה אצלי?

ספרון  “הלפעמים”  –  השימוש בספרון ה”לפעמים” מסייע בזיהוי והרחבה של מנעד רגשות  כמו גם קבלתם : טבעי ו’נורמלי’ להרגיש מגוןן רגשות וניתן גם להרגיש כמה רגשות באותו הזמן.
בספרון זה הילד מתבקש לצייר מגוון רגשות שונים: ישנם חמישה דפים לחמישה רגשות שונים כאשר הכפולה האחרונה  מאפשרת ביטוי לרגשות מעורבים.

ספרוני רגשות לעבודה טיפולית בנושא וויסות רגשי מיועדים לעבודה על כל רגש בנפרד והכרות עם חלקי החוויה הרגשית דרך ציור או כתיבה.

ספרוני רגשות לעבודה טיפולית בנושא וויסות רגשי מתאימים לשימוש עבור מטפלים ובכלל זה : פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים באומנות,  עו”ס ,מאמנים, יועצים ומנחי קבוצות לילדים

ספרים נוספים לטיפול בויסות רגשי

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “ספרוני רגשות לטיפול בוויסות רגשי”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *