סדנת לאבד ולמצוא המשחק סדנת לאבד ולמצוא - מההרים הגבוהים סדנת לאבד ולמצוא מלכת השמש הסיפור סדנת לאבד ולמצוא מלכת השמש סדנת לאבד ולמצוא משחק קלף ארנבות סדנת לאבד ולמצוא משחק סיפור ארנבות סדנת לאבד ולמצוא הוראות טל זכרין

סדנה בנושא התמודדות עם אובדן – לאבד ולמצוא

סדנה לאנשי טיפול העובדים עם אוכלוסיות המתמודדות עם אובדן ומצבי חיים קשים

תכני הסדנה הם:

  • המשחק כמרחב טיפולי בטוח
  • יצירת מיכל קבוצתי באמצעות המשחק.
  • יתרונות הטיפול הקבוצתי והפרטני בעזרת משחק.
  • האובדן כחוויה אוניברסאלית מול המשחק כחוויה אוניברסאלית.
  • כוחם של העצמה ומשאבים ככלי טיפולי והבנייתם באמצעות משחק.

 

תיאור

סדנה בנושא התמודדות עם אובדן – לאבד ולמצוא

סדנה בנושא התמודדות עם אובדן – לאבד ולמצוא – מיועדת לאנשי מקצוע טיפולי. הסדנה מפגישה את אנשי הטיפול עם כלי עבודה יחודי, איכותי ומקצועי לעבודה.

תכני הסדנה הם:

  • המשחק כמרחב טיפולי בטוח
  • יצירת מיכל קבוצתי באמצעות המשחק.
  • יתרונות הטיפול הקבוצתי והפרטני בעזרת משחק.
  • האובדן כחוויה אוניברסאלית מול המשחק כחוויה אוניברסאלית.
  • כוחם של העצמה ומשאבים ככלי טיפולי והבנייתם באמצעות משחק.

כמה מילים על המשחק – לאבד ולמצוא

משחק קופסה קבוצתי הכולל ערכת סיפורים ומאפשר עיבוד חווית האובדן וההתמודדות איתו במצבי חיים שונים. התכנים המוצעים במשחק הם אוניברסאליים ומוצגים בדרגות ובעוצמות שונות. באמצעות המשחק ניתן ללמוד אחד/ת מהשני/ה על דרכי התמודדות שונים מול אובדן. המשחק הוא רב פעמי – דרך מרחב המשחק  מתאפשרת העמקה אל תוך התכנים באופן רגשי וקוגניטיבי.

על המנחה: טל זכרין, בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית- MSW ומטפלת סומטית מוסמכת –  S.E.P. יוצרת ומפתחת סדרת משחקים טיפוליים “משחקים שבלב”. טל, תושבת העיר שדרות, מתמחה בעשר השנים האחרונות בטיפול בטראומה בילדים בסיכון ובילדי שדרות ועוטף עזה בחדרי השלווה של ה”ג’וינט” ובמרכז חוסן שדרות. מטפלת במרכז חוסן שדרות, מנחה קבוצות וצוותים מקצועיים מתחום הטיפול, הרווחה והחינוך.

סדנה בנושא התמודדות עם אובדן – באמצעות המשחק לאבד ולמצוא מבוסס על שילוב בין שתי מתודות טיפוליות לפחות. שילוב בין חויית המשחק כמרחב טיפולי לבין המודל תאורטי של קובלר-רוס המתאר את חמשת השלבים של תהליך אותו עוברים אנשים במצבי התמודדות עם אובדן.

הכחשה – בשלב זה האדם מסרב להאמין לידיעה על האובדן. תגובה זו הינה מנגנון הגנה זמני שהאדם זקוק לו עם קבלת הידיעה הקשה.

כעס – מרבית האנשים לא יכולים להתכחש לאורך זמן לאובדן. במקום ההכחשה באים לידי ביטוי רגשות קשים של כעס, קנאה ושנאה. שלב זה קשה להתמודדות גם עבור אנשים בסביבתו של האדם, משום שהכעס מופנה לעתים קרובות החוצה, כלפי הסביבה ולעתים בצורה שנראית שרירותית וחסרת הבחנה.

עצב – שלב זה מתאפיין בתחושת אובדן חזקה, מחשבות עצובות על העתיד, רגשות בושה, כשלון והחמצה. קובלר-רוס טענה כי תחושת העצב מהווה שלב עיבוד רגשי חשוב, שיוכל להניע לבסוף לכיוון של קבלה והשלמה של המצב.

משאבים–  שלב זה מאופין בגילוי הכוחות והיכולות שיש לאדם. תוך כדי תהליך ההתמודדות והחיבור למשאבים פנימיים וחיצוניים מתאפשרת צמיחה והתחזקות שמובילה לחזרה לחיים ולשגרה. שלב המשאבים אינו מופיע במודל של קובלר – רוס, אך כיום מקובל לראות בשלב זה כשלב משמעותי בתהליכי צמיחה ושינוי, המוביל להסתגלות וחוסן.

קבלה והשלמה –  השלב מופיע כשהאדם מצליח לעבור את השלבים הקודמים, בתמיכת הסביבה. בשלב זה יש ויתור על המאבק נגד הגורל, הפסקה של משא ומתן עם העבר ועם הסביבה. בשלב זה האדם מסוגל לבטא מגוון של רגשות משלבים קודמים ולהשלים עם האובדן.

מידע נוסף

משך הסדנה

5 שעות מלאות

אוכלוסיית היעד

הסדנא מיועדת לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי : פסיכולוגים, עובדות סוציאליות, יועצות, מאמנות, מנחי קבוצות, מטפלי גוף נפש ועוד.

הנחיית הסדנה

טל זכרין , S.E.P – מטפלת סומטית מוסמכת ועובדת סוציאלית. יוצרת ומפתחת סדרת משחקים טיפוליים "משחקים שבלב".
טל, תושבת העיר שדרות, מתמחה בעשר השנים האחרונות בטיפול בטראומה בילדים בסיכון ובילדי שדרות ועוטף עזה בחדרי השלווה של ה"ג'וינט" ובמרכז חוסן שדרות. מטפלת במרכז חוסן שדרות, מנחה קבוצות וצוותים מקצועיים מתחום הטיפול, הרווחה והחינוך.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “סדנה בנושא התמודדות עם אובדן – לאבד ולמצוא”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *