שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe ווסט טיפולי לקושי בויסות חושי 40 שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית

9901,390

שמיכה כבדה לטיפול בתת רגישות חושית מסייעת להרגיע את הגוף והנפש ולוויסות תנועתיות יתר.

השמיכה יוצרת האפקט של הכלה, מעניק תחושת ביטחון, מסייעת להפחתת חרדות ומעודדת נינוחות ורוגע.

קיימים שני גדלים של שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית:

150*90 – שמיכה במשקל 6 ק״ג
180*120 – שמיכה במשקל 10 ק״ג

נקה
כמות

תיאור

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית מבית CuddleMe

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe ™ מיועדת לילדים עם קשיים בויסות החושי ובעיקר לילדים הסובלים מתת רגישות חושית. השמיכה מסייעת להרגיע את הגוף והנפש ולוויסות תנועתיות יתר. כובד השמיכה מעורר קולטנים בשרירים, המאפשרים להירגע, להתמקד, להגביר את המודעות לגוף וליהנות משינה טובה יותר. השמיכה יוצרת האפקט של הכלה,מסייעת להפחתת חרדות ומעודדת נינוחות ורוגע.

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMeמרגיעה את מערכות הגוף ואת הנפש. מגע הלחץ העמוק (Weighted Therapy) של השמיכה על גבי הגוף גורם לשחרור סרוטונין ויוצר אפקט מרגיע ממש כמו חיבוק. באופן זה המשתמשים נרגעים ומפויסים יותר וקל להם להתעלם מגרויים מטרידים שגורמים לערנות יתר.

שמיכות כבדות מבית CuddleMe עשויות מעשרות שקיקים סגורים המכילים כדוריות פוליפרופילן היפו-אלרגניות ובלתי רעילות. אלו הן כדוריות קטנות ונוחות, בעלות גודל עקבי וצורה חלקה, היוצרות מרקם אחיד שנעים להתכרבל בו. משקלן מחולק על פני השמיכה בצורה שווה. כאשר השמיכה מונחת באופן שווה ונוח על גבי גופו של הילד או המבוגר, התחושה הנחווית היא ממש כמו של חיבוק. השמיכה הכבדה של חברת CuddleMe מיוצרת מחומרים כביסים, נושמים וידידותיים לסביבה.

עם שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe אפשר להרגע וללכת לישון

שמיכות כבדות מספקות תחושה של התכרבלות הדוקה ומהוות מענה לצורך האנושי בתחושת ביטחון ונוחות, וזאת ע”י הקניית תחושה הדומה לחיבוק. לפעמים קשה להרגיע ולהביא למצב נינוח בני אדם הסובלים מחרדות קיצוניות הנגרמות עקב אוטיזם, הפרעת עיבוד חושי ומצבים אחרים. השמיכה הכבדה נחשבת כמסייעת לתפיסה החושית ולוויסות תחושת הגוף. השמיכות הכבדות משמשות בעיקר לשינה, אך הנחת השמיכה על כתפי או ברכי ילד או מבוגר די בה כדי להרגיע ולשפר את שנת הלילה.

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe לילדים עם צרכים מיוחדים

להרגיע ילדים בעלי צרכים מיוחדים היא משימה קשה ומאתגרת. שמיכות כבדות הן כלי יעיל שמרגיע ומסייע לשינה. ילדים הסובלים מאוטיזם או הפרעות חושיות אחרות עשויים ליהנות מתחושת החיבוק והלחץ הפיזי שהשמיכות מעניקות. הרעיון המרכזי שעומד בבסיס הרגעתם של ילדים או מבוגרים הסובלים מחרדה, אוטיזם, הפרעה בעיבוד החושי או תסמונות אחרות הוא שהפעלת לחץ ניכר על הגוף, למשך זמן ממושך, עשויה להרגיע את מערכת העצבים ואת הנפש. מחקרים מצאו כי תגובת ה-(DTPS (Deep Pressure Touch Stimulation משחררת סרוטונין, חומר כימי הפועל במוח כנוירוטרנסמיטר המווסת את מצב הרוח והשינה ומשפיע על התפיסה החושית. סרוטונין הוא הורמון שנחשב כמסייע לתפיסה החושית ולוויסות הטמפרטורה.

יותר ויותר הורים משתמשים בשמיכה כבדה בטיפול בילדיהם בעלי הצרכים המיוחדים מכיוון ששמיכה זו היא אחת מן הדרכים היעילות ביותר להשתחרר, להירגע ופשוט ללכת לישון. לילדים הסובלים מהפרעות קשב וריכוז (ADHD) מספקות השמיכות תחושה מרגיעה. חלק מן ההורים מציינים כי די שתחלוף רבע שעה מרגע שכוסה בשמיכה והילד נרדם. ככלל, השמיכה מעניקה נחמה וקלט חושי החשוב במיוחד לבעלי צרכים מיוחדים.

שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית CuddleMe לצרכים מסוגים אחרים

טיפול באמצעות לחץ ע”י שמיכה כבדה ידוע כמועיל לכאבים כרוניים, כגון אצל הסובלים מפיברומיאלגיה ואצל מטופלים העוברים טיפולים שונים, לרבות סרטן. בנוסף, נמצא כי השמיכות הכבדות הועילו למי שסובל מן המצבים הרפואיים הבאים: תסמונת טורט,  תסמונת אספרגר, תסמונת רגל חסרת מנוחה (RLS), הפרעה התפתחותית נרחבת לא משויכת (PDD, PDD-NOS), תסמונת דאון, נדודי שינה, מחלת פרקינסון, נזק מוחי טראומטי (TBI), תסמונת וויליאמס, ADD, ADHD, תסמונת עבודת המשמרות וכן מצבים רפואיים רבים אחרים. שמיכות כבדות הוכחו גם כתורמות באופן משמעותי למצבים של חרדה ובמיוחד לתסמונת פוסט-טראומטית (PTSD) והפרעות חרדה נוספות.

קיימים שני גדלים של שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית:

150*90 – שמיכה במשקל 6 ק״ג
180*120 – שמיכה במשקל 10 ק״ג

החוש הפרופריוצפטיבי

לפי תיאוריית האינטגרציה החושית, החוש הפרופריוצפטיבי מתייחס לגירויים המגיעים מהחושיים והוא נחשב לחוש שאחראי על תחושת המרחב והמיקום. אם החוש הפרופריוצפטיבי אינו קולט ומתרגם את המסרים בצורה נכונה, אזי יש הפרעה בתפקוד הפרופריוצפטיבי.

תת רגישות חושית מתבטאת בתסמינים הקליניים הבאים:

קושי בארגון ותכנון תנועה: קושי בזיהוי והבנה של תחושה אוטומטית של החוויה הפנימית והעמוקה של הגוף, קושי בשליטה מוטורית. אפילו אם המוח יודע מה לעשות, הילד אינו מצליח להבין כיצד לגרום לגופו לבצע זאת.

קושי בוויסות תנועות: קושי בהבנה ומודעות בנוגע לכמה כוח ולחץ צריך להפעיל כדי לבצע משימה (לדוגמא: חיבוק, החזקה וכתיבה בעפרון, בעיטה בכדור).

ביטויים לתת תגובתיות חושית או לחיפושי אחר גירויים:

הליכה נוקשה, נטייה לדחיפה בכוח, התגוששויות ולהעמסת משקל על הגוף. טלטול ונדנוד רגלים בכסא או ברצפה, בזמן השיעור.

נטייה ללעוס, עטים, מסטיק, צווארוני חולצות, שרוולים, חוטים או כל דבר אחר שאינו אכיל, וכסיסת ציפורניים.

מוצרים נוספים לטיפול ברגישות חושית

מידע נוסף

משקל

משקל 6 ק״ג, משקל 10 ק״ג

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “שמיכה כבדה לטיפול ברגישות חושית”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *