גמישות מחשבתית משחק לקלינאיות תקשורת קסם של פתרון קסם של פתרון - משחק לגמישות מחשבתית קסם של פתרון - משחק לגמישות מחשבתית קסם של פתרון - משחק לגמישות מחשבתית

קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית

209

משחק חווייתי מרתק לתרגול פתרון בעיות, הנמקה, הסקת מסקנות, גמישות מחשבתית ועוד.

מטרות המשחק:

  • תרגול פתרון בעיות בדרגות קושי ומורכבות שונות תרגול מיומנויות הנמקה
  • הסקת מסקנות וגמישות מחשבתית
  • הרחבת אוצר המילים
  • בניית משפטים תקינים תחבירית
כמות

תיאור

קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית

קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית הוא משחק חווייתי מרתק לתרגול פתרון בעיות ברמות קושי ומורכבות שונות, הנמקה, הסקת מסקנות, גמישות מחשבתית ועוד.

גמישות מחשבתית מוגדרת כיכולת להסתכל על דבר מזוויות שונות והיכולת ליצור זרם של רעיונות תוך שינוי כיוון או תיקון מידע, כמו כן גמישות מחשבתית מסווגת עם יצירתיות וחשיבה יצירתית.

מטרות המשחק: תרגול פתרון בעיות בדרגות קושי ומורכבות שונות תרגול מיומנויות הנמקה, הסקת מסקנות וגמישות מחשבתית שיפור יכולת ההמשגה וההבעה השפתית תרגול המיקוד ויכולת החשיבה פיתוח ושיפור יכולת תיאור תמונות הרחבת אוצר המילים בניית משפטים תקינים תחבירית.

קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית מכיל

6 חלקי מסלול מתארך הניתנים לחיבור לאורכי-מסלול שונים. 22 קלפי מכשולים צהובים בהם בעיות פשוטות יחסית. 20 קלפי מכשולים כתומים בהם בעיות מורכבות יותר. 42 קלפי “פתרון הקסם” בהם הצעות כיצד להתגבר על הבעיות שבקלפי המכשולים. קלף “פתרון קסם” אחד ריק להצעת השחקן למתן פתרון מקורי. 4 קלפי “אביזרי קסם”: מטאטא מעופף, גלימה מכושפת, כובע קסמים ושרביט קוסמים: 2 קלפים צהובים ו-2 קלפים כתומים, כלי משחק אחד בדמותו של קוסם. 2 “חפצי קסם”: מטאטא מעופף ושרביט קוסמים. 4 חלקי פאזל ליצירת טירה קסומה.

קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית – תיאור המשחק:

הנכם קבוצה של קוסמים מתלמדים. המטרה שלכם הינה להגיע אל הטירה הקסומה, שם תהפכו לקוסמים מוסמכים. כדי להגיע אל הטירה הקסומה עליכם לעבור בדרך המכשולים הצהובה. בכל לבנה בדרך תפגשו מכשול שיפריע לכם להתקדם. עליכם להתגבר על המכשולים בעזרת חשיבה יצירתית ולמצוא פתרון לבעיות בהן נתקלתם. במהלך המסע תגלו את ארבעת קלפי “אביזרי הקסם”, שיקצרו לכם את המסע בדרככם להפוך לקוסמים מוסמכים. “אביזרי הקסם” מצוירים על קלפים והם: מטאטא מעופף, גלימה מכושפת, כובע קסמים ושרביט קוסמים. אם תצליחו לאסוף את כל קלפי “אביזרי הקסם”, תוכלו להתקדם ישירות אל הטירה הקסומה. בנוסף, ישנם שני “חפצי קסם”: מטאטא מעופף ושרביט קוסמים.

רק לאחר שהגעתם למחצית הדרך, תהיו זכאים לבחור באחד מ”חפצי הקסם”. בהגיעכם אל הטירה תוכלו לזכות גם בחפץ השני. מהלך המשחק: מרכיבים את חלקי המסלול בהתאם לאורך המשחק הרצוי. ניתן להרכיב מסלול קצר, בינוני או ארוך לפי הצורך. לאחר מכן מרכיבים את הטירה הקסומה מארבעת חלקי הפאזל ומניחים אותה בסוף המסלול.

מחלקים את כל קלפי “פתרון הקסם” בין המשתתפים (מספר שווה של קלפים לכל משתתף). ניתן לשחק עם קלפים גלויים על השולחן או הפוכים כך שלא יראו מה מצויר בהם. מערבבים היטב את “קלפי המכשולים” יחד עם ארבעת קלפי “אביזרי הקסם”, הם ישמשו כ”קופה” כאשר הציור מופנה כלפי מטה. כמות “קלפי המכשולים” איתה תבחרו לשחק צריכה להיות בהתאם לאורך המסלול – לפחות “קלף מכשול” אחד לכל לבנה שבדרך. ניתן לשחק בשתי דרגות קושי (קלפים צהובים וכתומים מעורבבים), או לחילופין לבחור להשתמש רק בדרגת קושי אחת (קלפים צהובים או כתומים). אם בחרתם בדרגת קושי אחת, מומלץ להשתמש רק בשני קלפי “אביזרי הקסם” התואמים בצבעם ל”קלפי המכשולים” שנבחרו. כל משתתף שולף מהקופה בתורו את אחד מ“קלפי המכשולים“. על המשתתף לזהות את הבעיה ולהציע פתרון מתאים, תוך שימוש במשפטים מלאים ומנומקים. משחקים נוספים לקלינאיות תקשורת.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “קסם של פתרון – משחק לגמישות מחשבתית”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *