מד כוח לויסות תחושה עמוקה מד כוח לויסות תחושה עמוקה

מד כוח לויסות תחושה עמוקה

59

מכשיר ארגונומי לחיזוק שרירים ותרגול של ויסות עוצמת התנועה וויסות הכוח

לתרגול ויסות של תחושה עמוקה.

כמות

תיאור

מד כוח לויסות תחושה עמוקה

מד כוח לויסות תחושה עמוקה הוא מכשיר ארגונומי יחודי לחיזוק שרירים ותרגול של ויסות עוצמת התנועה וויסות הכוח לתרגול תחושה עמוקה. המכשיר מודד את עוצמת הכוח המופעלת על המכשיר בעת לחיצה עליו. מגיע בצבע אפור, בעיצוב אורגנומי המתאים לגדלי יד שונים.

תחושה עמוקה פרופריוצפטיבית

תחושה עמוקה הוא מושג המתאר את החוש הנותן לנו מידע על מיקום חלקי הגוף שלנו. הגירו התחושתי מתקבל מהמפרקים והגידים בגוף ונותן לנו מידע מדויק על מנח הגוף שלנו ביחס למרחב. תחושה זאת מאפשרת לנו לדעת היכן נמצא כל איבר שלנו גם אם נעצום את העיניים ומאפשר לנו לנוע ולתפקד ביעילות ובאופן אוטומטי (לדוגמא: בעת זריקת כדור או בעת ירידה במדרגות ללא צורך בהתבוננות על הרגליים).

המערכת הפרופריוצפטיבית מספקת לאדם מידע על: מיקום איבר מסויים ביחס לשאר איברי הגוף, מיקום איבר נתון בחלל. המידע מגיע בתנועה או במנוחה, ויוצר במוח את תבנית הגוף ואת גבולותיו. השליטה על כל אילו מעניקה שיווי משקל ובטחון בתנועות השונות בחלל ומאפשרת תכנון תנועה באיכות ודיוק גבוהים.

פעולת המערכת הפרופריוצפטיבית

המערכת מקבלת גירויים בכל רגע נתון, בתנועה או במנוחה, כתוצאה מהנעת איבר נתון. כאשר איבר מסוים נע, קצות העצבים של המערכת מגורים ומעבירים את המידע במסילות העולות אל המוח. במוח מתבצע עיבוד של המידע באופן בלתי רצוני. המידע מעובד במוח ומהמרכזים השונים יוצאות תגובות, לשם ביצוע פעולות מדויקות בהתאם לאיכות התנועה. באותו האופן דואגת המערכת ליצירת תגובות שיווי המשקל בעת תנועה של כל הגוף בחלל(ולא רק של איברים בודדים ביחס לשאר איברי הגוף).

קושי בויסות חושי של התחושה עמוקה

ילדים רבים עם קשיים בתחום המוטורי או עם אבחנה של הפרעה התפתחותית בקואורדינציה מתמודדים עם קשיים בביצוע ובלמידה המוטורית, בין היתר, עקב בעיות בוויסות התחושה העמוקה. התנועות של ילדים אלו בדרך כלל מגושמות ובלתי מדויקות. יש ילדים שמפעילים כוח רב מידי או נמוך מידי ביחס לנדרש בביצוע מיומנויות היום יום. התוצאה של הביצוע שלהם בדרך כלל מסתיים בכישלון ובמפח נפש. הם מפילים או שוברים חפצים מבלי שהתכוונו לכך, טופחים על השכם של חבריהם חזק מדי עד כאב, מחבקים חזק מידי ועקב כך בני גילם מתרחקים מהם, הם זורקים את הכדור חלש או חזק מידי לעבר המטרה או לעבר חבריהם לקבוצה. התוצאה היא שהם עלולים שלא להיבחר למשחקי כדור או לפעילויות בקבוצות. מכאן ניתן להבין כי לקשיים בויסות כוח ישנן השלכות חמורות התפקוד היום יומי, הרגשי והחברתי.

תרגילים בויסות כוח ניתן לקרוא עוד כאן. אביזרים נוספים לויסות חושי ניתן למצוא כאן.

מידע נוסף

משקל 1 kg

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “מד כוח לויסות תחושה עמוקה”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *