בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה
בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה
Full Screen

בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה

69

משחק חוויתי ומהנה בו הילד מקבל הוראות ומבצע אותן, תוך שימוש בקלפי בלונים צבעוניים ומחיקים.

חילוף התפקידים מאפשר לילד תרגול מתן הוראות. אפשר להשתמש במשחק שוב ושוב ולהתאים את דרגת הקושי לרמת הילד.

ניתן לשחק בזוגות או בקבוצות.

המשחק מכיל: 18 כרטיסים מחיקים (המשחק אינו כולל טושים מחיקים).

תיאור

בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה

בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה הוא משחק חווייתי ומהנה בו הילד מקבל הוראות ומבצע אותן תוך שימוש בקלפי בלונים צבעוניים ומחיקים. חילוף התפקידים מאפשר לילד תרגול מתן הוראות. אפשר להשתמש במשחק שוב ושוב ולהתאים את דרגת הקושי לרמת הילד. ניתן לשחק בזוגות או בקבוצות.

מטרת המשחק:

תרגול הבנת הוראות מורכבות, תרגול מתן וקבלת הוראות, העשרת אוצר המילים.

המשחק בלונים – משחק לילדים עם לקויות שמיעה מכיל:

18 כרטיסים מחיקים.

המשחק פותח ע”י צוות קלינאיות תקשורת של חטיבת שפה ודיבור בחברת שטיינר מכשירי שמיעה בע”מ. קלינאי חטיבת השפה והדיבור בחברת שטיינר שמו להם למטרה לפתח ולקדם את הילדים בכל דרך אפשרית. פיתוח המשחקים הינו פועל יוצא מהצרכים שעלו מעבודת השטח עם ילדים ומבוסס על ניסיונם המקצועי ורב השנים של קלינאי התקשורת. מטרת המשחקים הינה להפוך את טיפולי השפה והדיבור למלמדים ומהנים גם יחד. המשחקים הפכו לחלק בלתי נפרד מעבודתם של קלינאים, אנשי חינוך והורים רבים ברחבי הארץ.

לקות שמיעה היא לקות המתבטאת באובדן חלקי או מלא של יכולת השמיעה. ללקות שמיעה דרגות רבות, מליקוי שמיעה מזערי, קל, בינוני, בינוני חמור, חמור ועמוק. חירשות מוגדרת לרוב בקרב אנשים הסובלים מליקוי חמור או עמוק. בנוסף, לקות שמיעה עלולה להיות כתוצאה מפגיעה באחד ממרכיבי מערכות השמע. שמיעה נחשבת לעיקרית ביכולת תקשורת, לכן ללקות במערכת השמע השפעה ניכרת בכל תחומי השפה, בתחום הקוגניטיבי ובתחום החברתי. עוד על לקות שמיעה אפשר לקרוא כאן

המשחק יוצר על-ידי “שפטל” ועבר עיבוד מחדש על-ידי צוות חטיבת שפה ודיבור בשטיינר.

מידע נוסף

משקל 1 kg