ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
קלף שדון האין לי כח
ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
קלף שדון הכעס
יצורי הפרא הקלף הכח להשתנות
יצורי הפרא הקלף הכח לעצור ולהירגע
ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
קלף שדון האין לי כח
ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
קלף שדון הכעס
יצורי הפרא הקלף הכח להשתנות
יצורי הפרא הקלף הכח לעצור ולהירגע
ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים
Full Screen

ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים

229249

קלפים טיפוליים מעולם הדמיון שנועדו לסייע לילדים, מתבגרים ומבוגרים במסע ההתפתחות הנפשי שלהם, לשפר את המודעות העצמית, להבין ולבטא טוב יותר את עצמם.

קלפי ארץ יצורי הנפש מתאימים גם להעשרת השיח המשפחתי בין הורים לילדיהם.

הכלי מבוסס על עבודה מטפורית מתוך הכרה בכוחה של המטפורה להעלות תכנים לא מודעים אל המודע, לעקוף הגנות ומחסומים ולשנות את האווירה הרגשית.

ניתן לרכוש גם את הספר המסע לשדונזיה – ספר טיפולי רגשי

נקה

תיאור

ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים

ארץ יצורי הנפש קלפים טיפוליים מעולם הדמיון הוא כלי טיפולי ייחודי שנועד לסייע לילדים, מתבגרים ומבוגרים במסע ההתפתחות הנפשי שלהם, לשפר את המודעות העצמית, להבין ולבטא טוב יותר את עצמם, לחזק את הדימוי העצמי ואת היכולת לוויסות רגשי והתנהגותי. קלפי ארץ יצורי הנפש מתאימים גם להעשרת השיח המשפחתי בין הורים לילדיהם.

כמו כן, הקלפים הטיפוליים מהווים כלי עבור הורים ומחנכים שתורם לבניה ולחיזוק ע”י כך שהילד לומד להכיר את הדחפים והרגשות המניעים את התנהגותו ולרכוש שפה רגשית המעודדת יותר שליטה עליהם. כתוצאה מכך, הוא מפתח כלים שעוזרים לו להתגבר על פחדים והתנהגויות הרסניות, להתמודד טוב יותר עם בעיות משמעת וללמוד איך להפוך חולשה לכח.

בסיס תאורטי לארץ יצורי הנפש

הקלפים פותחו בהשראת התאוריה היונגיאנית, רעיון ה”החצנה” של מיקל ווייט, הגשטאלט והטיפול הקוגנטיבי CBT. הכלי מבוסס על עבודה מטפורית מתוך הכרה בכוחה של המטפורה להעלות תכנים לא מודעים אל המודע, לעקוף הגנות ומחסומים ולשנות את האווירה הרגשית. השימוש במודל מאפשר מגע והבעה של תכנים רגשיים קשים, חולשות וכאבים, באופן לא מאיים ובדרך משחקית והומוריסטית. לכן הוא מעודד הבעה רגשית פתוחה ושיתוף במצבים ותכונות המעוררים בדרך כלל בושה וקושי להודות בהם.

במקביל, הכלי מאפשר הכרה, שיום ולקיחת בעלות על תכונות והיבטים חיוביים הקיימים בנפשו של המשתמש בו, ומסייע בבנייה של האמונה בעצמו וביכולתו לגייס משאבים להתמודדות והתפתחות. המגוון הגדול של אפשרויות שקיים בקלפים מאפשר לכל אדם בכל גיל למצוא היבטים שונים שהוא מתחבר אליהם, ומקל על ביטוי ורבאלי של העולם הפנימי.

כוחות הקסם של הלב

הם הכוחות של האגו והכוחות המרפאים והמכוונים שבנפש, המאפשרים לאדם להתמודד מול קשיים חיצוניים ופנימיים ומדרבנים אותו להתפתחות וצמיחה. עצם ה”גילוי” של כוחות אלו, וההזדמנות להתבונן בהם ולקרוא להם בשם, מחזק את הדימוי העצמי ואת היכולת לוויסות פנימי. בהמשך התהליך ניתן לתרגל ולחזק את השימוש בכוחות ולחפש דרכים להעצים אותם – וכך להעצים את האדם המשתמש בהם.

השדונים

הם דימוי לדחפים, יצרים, רגשות ודפוסי התנהגות וחשיבה, שכאשר הם “משתלטים” עלינו,  הם מובילים אותנו להתנהג או להרגיש באופן שפוגע באדם עצמו או בסביבה שלו. השימוש במושג “שדון” מאפשר להתבונן על היבטים אלו כחלק ממני, באופן מרוכך ופחות מאיים. כך נסללת הדרך ליצירת דיאלוג עם היבטים הנחווים כשליליים, לקיחת אחריות עליהם וחיזוק היכולת לשנותם ולהטמירם לכוחות חיוביים. תהליך זה מסייע לשינוי מחשבות אוטומטיות שליליות, ומאפשר המשגה מחודשת.

ערכת הקלפים פותחה על ידי אפרת מעיין. ניתן לרכוש גם את הספר המסע לשדונזיה – ספר טיפולי רגשי.

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

6-120

מספר משתתפים

טיפול פרטני או קבוצתי

פותח ע"י

אפרת מעיין

שפה

עברית, ערבית

מוצרים משודרגים