אינטיליגנציה רגשית קלף משימות מהלב - כואב לי מאוד כש קלף משימות מהלב - כשאני כועס הדברים שעוזרים לי הם משחק רגשות טיפולי משחק רגשות טיפולי קלף משימות מהלב - מה משמח אותך קלף משימות מהלב - מה עוזר לך לוותר קלף משימות מהלב - מצחיק אותי ש קלף משימות מהלב - מקרה בו היית גאה בעצמך קלף משימות מהלב - ספר על אירוע עצוב שקרה לך מה עזר לך באותו רגע קלף משימות מהלב - תאר את הכשרונות שלך משחק רגשות טיפולי משימות מהלב סולמות וחבלים

משימות מהלב משחק רגשות טיפולי

159309

משחק מסלול קבוצתי, המלמד דרך התנסות וחוויה את השפה הרגשית וכישורי חיים.

המשחק מכיל: לוח משחק צבעוני, 8 צועדים, קובייה, ו96 קלפי משימות.

המשחק מיועד ל 2-15 משתתפים (בהתאם לגודל לוח המשחק)

משחק לכל המשפחה ולכל גיל. זמן בילוי איכותי של יחד, הכרות, גילוי, תקשורת ואהבה.

 

נקה
כמות

תיאור

משימות מהלב משחק רגשות טיפולי 

משימות מהלב משחק רגשות טיפולי הוא המשחק הוותיק והמקצועי ביותר בתחומו. משימות מהלב מאפשר תרגול מהנה של מיומנויות תקשורת וכישורי חיים, לצד הבנה והבעה של רגשות.

המשחק משימות מהלב משחק רגשות טיפולי מכיל: לוח משחק צבעוני, 8 צועדים, קובייה, ו96 קלפי משימות. קלפי המשימות מהוות קלפים טיפוליים ומעודדים תקשורת, הקשבה, ואינטליגנציה רגשית.

קלפי משימות לדוגמא:

 • ספר על אירוע משמח שקרה לך
 • ספר על אירוע מפחיד שקרה וכיצד התגברת
 • מה הכישרון שלך?
 • ספר על אדם שאתה כועס עליו, מה יכול לעזור לך לשחרר את הכעס?
 • מה עוזר לך לוותר?
 • מה עוזר לך לסלוח?

איך משחקים עם משימות מהלב?

על לוח המשחק מפוזרים לבבות אדומים. כל שחקן בתורו זורק את קוביית המשחק וצועד על המסלול לפי מספר הנקודות שמראה הקובייה, בכל פעם שהצועד נוחת על לב הממוקם על לוח המשחק, על השחקן להרים קלף משימה. המשימה אינה חובה אולם ביצוע המשימה מקדם את השחקן בצעדי בונוס. בנוסף, על הלוח מפוזרים מטות קסמים שמקפיצים מעלה ודרקונים שגורמים לנחיתה מטה על לוח המשחק.

משחקים טיפוליים מומלצים לאנשי מקצוע מהתחום הטיפולי, פסיכולוגים, יועצים, מטפלי גוף נפש, מטפלות באומנות, מטפלות בתנועה, עובדים סוציאלים, אנשי חינוך, מורים, מנהלים, חינוך מיוחד,מטפלים בהפרעת קשב, הורים משפחות וילדים.

המשחק מיועד ל 2-15 משתתפים (בהתאם לגודל לוח המשחק).

המשחק מתאים לכל המשפחה ולכל גיל בו זמן בילוי משותף ואיכותי מאפשר להכיר, לגלות, לתקשר ולאהוב.

מהו משחק טיפולי?

משחק טיפולי הוא משחק המכיל בתוכו שני מרחבים בו זמנית: מרחב אחד בו קיימים כללים וחוקים מעולם המשחק, ומרחב שני בו קיימים כללים וגבולות מעולם הטיפול. כששני המרחבים הללו נפגשים יחד, נוצר מרחב חדש בטוח ומוגן של אפשרויות פוטנציאליות לטיפול, למידה, ריפוי וצמיחה. דרך המשחק מתאפשרת חשיפה רגשית, מקום להבעה ותקשורת, סובלימציה של רגשות כמו תוקפנות, תסכול ואכזבה לצד הנאה, שמחה, הומור, סקרנות והתרגשות.

קצת על אינטיליגנציה רגשית וחשיבותה

דניאל גולמן בספרו: אינטיליגנציה רגשית מגדיר: “אינטליגנציה הרגשית מורכבת מארבעה חלקים: מודעות עצמית, שליטה עצמית (ניהול מוצלח של רגשות), אמפתיה ומיומנויות בתחום היחסים עם הזולת (שליטה ביחסים).”

פיתוח אינטליגנציה רגשית מאפשר לדעת מתי רגשות או דחפים שליליים גורמים לילד לעבור את הגבול, ומלמד אותו לשלוט בהם. האינטליגנציה הרגשית גם מלמדת אמפתיה והבנה של הזולת. לכן אינטליגנציה רגשית היא למעשה לב לבה של המשמעת העצמית.

למרות שמחקרים מסבירים כי אינטליגנציה רגשית היא יכולת מולדת, יש הטוענים כי ניתן לשפרה על ידי מתן אפשרויות הבעה רגשית לילדים. למשל באמצעות השמעת סיפורים ושירים,  ניתן לתת לגיטימציה להבעת רגשות, ולפתח אצלם מודעות לרגשות האחר. דרך נוספת היא באמצעות שימוש במשחקים התורמים לטיפוח הרגשי, ועוזרים בזיהוי ובהבנת התהליכים הרגשיים אצלם ואצל זולתם. במשחק משותף ניתן להראות לילדים שגם מבוגרים מרגישים, בתוך כך, נוצרת אצל הילדים מודעות להבחנה בין הרגש, שאין שליטה עליו, לבין מעשה, שעליו לקבל אחריות על עשייתו. בכך מתבהרים לילדים כללים וגבולות התנהגות.

כאן תוכלו לקרוא עוד על אינטילגנציה רגשית. משחקים נוספים לויסות רגשי

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

לכל המשפחה, 5-120

מספר משתתפים

2-8 משתתפים

חוות דעת

 1. טל זכרין

  היי טל,
  רציתי לשתף אותך…
  שיחקתי עם שני המשחקים יחד עם שני ילדיי וזה היה מדהים
  כמות המידע שקיבלתי והבנתי כבר מהפעם הראשונה היא מדהימה!!!
  וכמובן שממש נהנו מזה.
  תודה רבה.

 2. אורלי כרמי

  משחק טיפולי מצוין. מומלץ מאד!

הוסף חוות דעת

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *