יוגי - קלפי יוגה יוגי - קלפי יוגה לגיל הרך משחק יוגה לילדים יוגה לילדים תנוחת היונה יוגה לילדים

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים

79

יוגי – קלפי יוגה ותנועה לילדים הינו משחק קלפים מופלא, המלמד את תנוחות היוגה אך גם הרבה הרבה מעבר. 

עם היוגי הילדים נעים, למדים ונהנים. בתוך קופסא קסומה תמצאו מגוון משחקי תנועה המבוססים על ערכים ומאפשרים למידה רב תחומית. יוגי מתאים לילדים בגילאי 3-12 ולכל המשפחה, ובנוסף לגננות ומורים, למורים ליוגה ולתנועה לילדים.

יוגה לילדים היא עולם קסום, בריא לגוף לנפש ולנשמה. בתוך הקצב המהיר שסובב אותנו, היוגה מאפשרת תנועה, שקט ופיתוח קצב פנימי רגוע, ומומלצת לשיפור המיקוד והקשב.

כמות

תיאור

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים הינו משחק קלפים מופלא, המלמד את תנוחות היוגה אך גם הרבה הרבה מעבר. עם היוגי הילדים נעים, למדים ונהנים. בתוך קופסא קסומה תמצאו מגוון משחקי תנועה המבוססים על ערכים ומאפשרים למידה רב תחומית. יוגי מתאים לילדים בגילאי 3-12 ולכל המשפחה, ובנוסף לגננות ומורים, למורים ליוגה ולתנועה לילדים.

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים הוא משחק המכיל: 20 קלפים מאויירים + 20 קלפי קלפים עם הוראות בחרוזים : סה”כ 40 קלפים בגודל 10/15 ס”מ. לכל תנוחה קלף איור וקלף העמקה הכולל את שם התנוחה ב -3 שפות: עברית, ערבית ואנגלית. בנוסף, במשחק 7 הפעלות בקופסא אחת למשחק ביחיד או בקבוצה, בבית, בנסיעה ובפיקניק ומתאים לרמות קושי שונות.

המשחק כולל 7 אפשרויות משחק שונות: הרצף שלי, תופסת יוגית, יוגה טריוויה, תנועת השמש, זמן בחירה, מתנועה לתנוחה והכי כיף: יוצאים להרפתקאה! כל משחק עובד על אספקט אחר בפיתוח הילדים. תנוחות יוגה מגוונות הכוללות: תנוחות עמידה, ישיבה, פיתול, הפוכות, שיווי משקל והרפיה.

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים משלבים בתוכם ערכים שונים להתפתחות:

תנועה וריכוז – מחקרים מראים כי עבור ילדים, הלמידה הטובה ביותר היא תוך כדי פעילות פיסית. המשחק מחבר ילדים לגופם, בצורה שמחה ומעניינת. התנוחות והמשחקים מעודדים ריכוז, קשב ומיקוד. 

קבלת השונה- הילדים המאוירים הינם מיוחדים ומגוונים, על מנת להעביר מסר שכל הילדים טובים כמו שהם, וכל אחד יחיד במינו.

למידה היא הנאה- ביוגי מתאפשרת למידה מאוד מגוונת – תנוחות יוגה ושיפור הבריאות הפיסית, פיתוח הדמיון, קשב וריכוז, טעימה מהשפה האנגלית והערבית ועוד.

החריזה מאפשרת לילדים לדקלם וכך ישנה עבודה בתחום האורינות וכן שיפור הזיכרון. בנוסף, השפה הגבוהה מעשירה את אוצר המילים שלהם. מטרתנו שילדים יתחברו לגוף ולרגש, וגם ילמדו בכיף.

אהבה לטבע- התנוחות בהשראה מן הטבע המקסים ומאפייניו, ניתן להדגיש את בעלי החיים והרגשות והתחושות העולים לילדים מתוך כך.

חיבור לקסם ודמיון- את המשחק אייר ניר קסוטו המוכשר עם קריצה הומוריסטית ומתוך עולם קסום. זהו גשר המאפשר שילוב בין התחום המוטורי והקוגניטיבי.

אורך חיים- הקלפים מכילים איורים, מילים בשפות נוספות, הסברים ‘שיריים’ והפעלות שונות מגוונות (מאוד), כך שכל ילדה וילד ימצאו בהם משהו חדש תוך כדי הגדילה וההתפתחות שלהם, והמשחק יוכל ללוות אתכם ואותם לאורך שנים.

יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים -אפשרויות משחק:

התנוחה שהתחפשה – משחק הלכה למעשה. מפזרים בחדר את קלפי האיור כאשר הם מוסתרים, זאת אומרת שגבם כלפי מעלה והאיור פונה מטה ונעמדים ליד הקלף. בהתחלה הופכים אותו ומבצעים את התנוחה ולאחר מכן מגיעים אל הקלף הבא תוך כדי חיבור למאפייני התנוחה (למשל- אם הקלף שיצא לי הוא נחש אז אהיה חלקלק כמו נחש ואזחל אל הקלף הבא, אם הקלף הוא בלון אז אהיה ממש קליל וארחף אל הקלף הבא וכו’). המשחק מאפשר חיבור לתחושות ולביטוין דרך הגוף.

תופסת יוגית – מתנוענעים ומוציאים אנרגיה. בתחילת המשחק כל ילד/ה מקבל/ת שני קלפים: קלף ראשון מייצג את תנוחת ה”תפוס” וקלף שני מייצג את תנוחת ה”מציל”. על הילדים לזכור אילו תנוחות הם קיבלו (בגילאים צעירים יותר ניתן לשחק עם קלף אחד עבור התפוס והמציל). משחקים תופסת וכאשר מישהו נתפס הוא ממתין להצלה על ידי חבריו בתנוחת ה”תפוס” שקיבל בתחילת המשחק. ברגע שהמציל מבצע מולו את תנוחת המציל שהוא קיבל בתחילת המשחק אז התפוס כבר משוחרר. המשחק מעודד אומץ-לב וחברות. הילדים לומדים להעז על מנת לעזור לחבריהם לחזור למשחק.

טריוויוגי (טריוויה יוגית) – ללמוד… ובכיף. קלפי ההסבר משמשים כחידה. בעלון יש רעיונות להפעלות הקשורות לזוגות, צבעים, קבוצות, דקלום, חידות ועוד המון רעיונות

ויניאסה (רצף ברכת השמש). ממש כמו הגדולים – ברכת השמש! רק בדרך משחקית ועם תוספת של ברכה מהלב… מפתח את תשומת הלב לגוף.

לבחור – משחק לפיתוח יכולת הבחירה וההקשבה הפנימית. מפזרים את קלפי התנוחה עם האיור חשוף. כל ילד/ה בוחר/ת קלף באופן חופשי על פי מה שכרגע מרגיש מתאים. בשלב הראשון מבצעים את התנוחה בדיוק כפי שמוצגת, ובשלב השני ממציאים תנוחה מקורית על פי שם התנוחה (לדו’ אם בחרתי יונה – בהתחלה אתרגל כפי שמופיעה בקלף ולאחר מכן אמציא מתוכי ובעזרת הדמיון תנוחה חדשה ליונה). שיטה זו מפתחת את האינטואיציה של הילדים ואת ההקשבה לעצמם ולגופם. תתפלאו לראות כמה מקוריות ומגוון של צורות שונות עולות בכל פעם.

יוצאים להרפתקאה – משחק שילדים הכי אוהבים

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “יוגי-קלפי יוגה ותנועה לילדים”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *