משחקים להנאה משפחתית
משחק לתת ולקבל קלף לחכות בסבלנות
משחק לתת ולקבל קלף לעזור
משחק לתת ולקבל קלף לשחק ביחד
משחק לתת ולקבל קלף לשתף
משחק לתת ולקבל קלף לתת ולקבל
משחקים להנאה משפחתית
משחקים להנאה משפחתית
משחק לתת ולקבל קלף לחכות בסבלנות
משחק לתת ולקבל קלף לעזור
משחק לתת ולקבל קלף לשחק ביחד
משחק לתת ולקבל קלף לשתף
משחק לתת ולקבל קלף לתת ולקבל
משחקים להנאה משפחתית
Full Screen

משחקים להנאה משפחתית – לתת ולקבל

79

לתת ולקבל הוא עוד משחק, שהוא משחק, שהוא משחק ובכל זאת מעביר מסרים של סבלנות, עזרה, ויתור, שיתוף.

המשחק הוא משחק זכרון רגיל ויחד עם זאת ניתן להפוך את המשחק לקצת אחר.

המוטו של המשחק הוא: 

כְּכָל שֶׁנּוֹתְנִים יוֹתֵר, מְקַבְּלִים יוֹתֵר!

תיאור

משחקים להנאה משפחתית – לתת ולקבל

משחקים להנאה משפחתית – לתת ולקבל הוא משחק זיכרון שכולו מעשים טובים. על כל זוג קלפים יש ציורים מתוקים וגם שאלה למשל: מתי צריך לחכות בסבלנות? את מי שיתפתי? במה? ומי שמוצא את הזוג המתאים מתבקש לענות על השאלה. המשחק מפתח אינטליגנציה רגשית, מעודד התנהגות חיובית, מפתח זיכרון חזותי, מרחיב אוצר מילים ומשפר ריכוז.

משחקים להנאה משפחתית – לתת ולקבל הוא עוד משחק, שהוא משחק, שהוא משחק ובכל זאת מעביר מסרים של סבלנות, עזרה, ויתור, שיתוף. המשחק הוא משחק זכרון רגיל ויחד עם זאת ניתן להפוך את המשחק לקצת אחר. המוטו של המשחק הוא: כְּכָל שֶׁנּוֹתְנִים יוֹתֵר, מְקַבְּלִים יוֹתֵר!

אז הנה כמה רעיונות איך לשחק:

 1. שימו לב! זוג כרטיסים אחד, “לתת ולקבל!” מופיע פעמיים. שוחחו עם הילדים על נתינה וקבלה. נסו לחשוב איתם למה דווקא “לתת ולקבל!” מופיע פעמיים

 2. ועוד משהו… על כל זוג כרטיסים מופיעה שאלה הקשורה לתוכונו. בכל פעם שבה משתתף יצליח למצוא זוג כרטיסים, הקריאו בקול רם את השאלה וענו עליה עם הילדים. הוסיפו שאלות ותשובות משלכם.

3. וגם… במהלך המשחק, תארו בקול רם את הכרטיסים שתהפכו והזמינו גם את הילדים לעשות כך (“לשמוח”, “לוותר” וכד’)

4. עוד דרך לשחק: ערמו את הכרטיסים זה על זה. כל משתתף, בתורו, ירים כרטיס ויציג לשחקנים האחרים את האיור שעל הכרטיס בפנטומימה, בציור משלו או בתיאור מילולי שאינו כולל את המילה עצמה.

המשחק מומלץ לגילאי שלוש +

אז איך יוצרים אווירה טובה ומהנה לזמן בילוי משפחתי בכיף?
מה שהכי חשוב זה ליצור אווירה טובה ונעימה עבור כולם, כיבוד קל, ממתקים, שתיה והפתעות קטנות מידי פעם, מוסיקה שקטה ונעימה ברקע. חשוה לזכור לנטרל הפרעות ורעשים חיצוניים כמו טלוויזיה פלאפונים, אורחים ועוד.
חשוב להסביר לילדים שהמשחק היא דרך ליצירת תקשורת טובה, נעימה זורמת ומאפשרת, עבור כל בני המשפחה. זה מרחב הנותנן מקום טוב ומאפשר לכולם לתקשר ולהנות מזמן מהנה משותף. 
אני ממליצה בחום לנסות ולהיווכח כמה זה נעים וחוויתי, מעצים וחשוב וכיצד המשחק המשותף משפיע על התחושות של כל אחד מבני המשפחה ועל האווירה המשפחתית.

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

6-120

מספר משתתפים

2-4 משתתפים

פיתוח המשחק

מיכל לאופר