מבצע!
יש רצון יש צורך קלפי דיאלוג חברתי
יש רצון יש צורך
קלפים לדיאלוג חברתי
יש רצון יש צורך
יש רצון יש צורך קלפי דיאלוג חברתי
יש רצון יש צורך
קלפים לדיאלוג חברתי
יש רצון יש צורך
Full Screen

יש רצון יש צורך – קלפים לדיאלוג חברתי

79 67

48 קלפים המזמינים את המשתתפים לדיאלוג ומאפשרים להם להבדיל בין רצון לבין צורך.

המשחק מפתח חשיבה יצירתית, כושר הביטוי, שיפור התקשורת הבינאישית והתנסות בטיעון לוגי.

המשחק גם מעודד את המשתתפים למצוא דרכים נוספות למימוש הצורך, וכך ישיגו תקשורת אפקטיבית יותר.

לדוגמה, כדי לממש את הצורך הנאה, אני רוצה להיפגש עם חברים. האם יש דרך נוספת להשיג את הצורך הנאה?

תיאור

יש רצון יש צורך – קלפים לדיאלוג חברתי

יש רצון יש צורך הוא משחק שכולל 48 קלפים(20 רצונות, 28 צרכים) המזמינים את המשתתפים לדיאלוג ומאפשרים להם להבדיל בין רצון לבין צורך. בעוד הרצון קשור לביצוע פעולה (רוצה/ לא רוצה לעשות), הצורך הוא שמניע אותנו לפעולה. הוא עונה על השאלה: לשם מה אנו רוצים או לא רוצים? בירור הצורך מעודד גמישות מחשבתית ולא פעם מסייע לפתור קונפליקטים.

המשחק מפתח חשיבה יצירתית, כושר הביטוי, שיפור התקשורת הבינאישית והתנסות בטיעון לוגי. המשחק גם מעודד את המשתתפים למצוא דרכים נוספות למימוש הצורך, וכך ישיגו תקשורת אפקטיבית יותר. לדוגמה, כדי לממש את הצורך הנאה, אני רוצה להיפגש עם חברים. האם יש דרך נוספת להשיג את הצורך הנאה? או כדי לממש את הצורך הצלחה?, אני רוצה להתקבל לנבחרת הכדורגל. האם יש דרך נוספת לממש את הצורך הצלחה?

במהלך המשחק המשתתפים יכולים לברר עם עצמם אם הם רוצים או לא רוצים להשאיר אצלם את קלף הרצון שהתקבל מהקופה, לעומת זאת את קלפי הצורך הם מתבקשים לא להעביר הלאה…עליהם להציע שתי דרכים חלופיות למימוש הצורך המתואר בקלף.

המנצח הוא מי שהצליח להשאיר אצלו הכי הרבה קלפים של צורך.

המארז כולל עצות למתקדמים ומסביר שהרצונות המופיעים בקלפים יכולים לעתים להיות גם צרכים. בשלב מתקדם של המשחק אפשר לשוחח על כל אחד מקלפי הרצונות, להתייחס אליהם כאל צרכים ולהציע דרכים שונות לממש אותם. במהלך המשחק המשתתפים מתנסים שיש יותר מדרך אחת למימוש כל צורך.

המשחק זוכה לתגובות מעולות בקבוצות מיקוד ממגוון גילאים!! מתאים לילדים וגם לארגונים. גם אתם מוזמנים לנסות ולגלות שהשיח שנוצר במהלך המשחק משתנה בהתאם למשתתפים השונים שמצטרפים לחוויה. המשחק מתאים לגילאי 7-99.

בסופו של דבר… המשחק הוא חלון הצצה להתנסות מהנה ומשתפת, כלי חשיבה ותקשורת לניתוח ולפתרון קונפליקטים שמציעה תורת האילוצים.

סרטון מסביר על יש רצון ויש צורך:

פיתוח המשחק: ד”ר מירי גולדרט

משחקים נוספים לכישורי חיים

מידע נוסף

משקל 1 kg