לא יכול להיות ש … משחק לחינוך מיוחד

179

מטרת המשחק: הקניית פעלים ספציפיים ויישומם במשפט פשוט, משפט מחובר ומשפט שיעבוד.

המשחק מעודד אבחנה באבסורד.

כמות

תיאור

לא יכול להיות ש … משחק לחינוך מיוחד

לא יכול להיות ש… משחק לחינוך מיוחד הוא משחק שבנוי במתכונת לוטו. על גבי כל אחד מלוחות המשחק 12 תמונות פעלים. לכל לוח 12 כרטיסיות תואמות.

בצידו האחורי של כל אחד מהלוחות מופיעה תמונת-מקום (מטבח, גינה ציבורית, חדר ילדים, רחוב) ובה פעילויות שונות, חלקן פעילויות אבסורדיות. מאתרים את הפעולות המגוחכות שבתמונה, מניחים על גביהן את חיילי-המשחק ומתארים אותן במשפט משועבד (“לא יכול להיות ש…”). החוגה משמשת למיון הפעלים על-פי מקום התרחשותם ההגיוני. המשחק מעודד רכישת פעלים ספציפיים בהבנה ויישומם בהבעה במשפט פשוט, משפט מחובר ומשפט שיעבוד וכן מעודד אבחנה באבסורד.

המשחק מכיל:
4 לוחות דו-צדדיים
48 כרטיסיות תואמות
חוגה
תבנית ריקה להנחת כרטיסיות
חיילי-משחק
שעון חול.

מטרת המשחק: הקניית פעלים ספציפיים ויישומם במשפט פשוט, משפט מחובר ומשפט שיעבוד. המשחק מעודד אבחנה באבסורד. לוחות המשחק מציגים 48 פעלים ספציפיים (פעלים המתאימים לסיטואציה ספציפית). כרטיסי הפעלים משמשים להרחבת אוצר המילים ולבניית משפט פשוט, משפט מחובר ומשפט משועבד. בצידו האחורי של כל אחד מהלוחות מופיעה תמונת-מקום שבה מתרחשות פעילויות רגילות ופעילויות מגוחכות. מאתרים את הפעולות המגוחכות שבתמונה, מניחים על גביהן את חיילי-משחק ומתארים אותן במשפט משועבד (מתחילים את המשפט בלא יכול להיות ש). החוגה משמשת למיון הפעלים על-פי מקום התרחשותם ההגיוני.

מתאים לגילאי 6 – 4

המשחק פותח ע״י ענת גבאי

משחקים נוספים לחינוך מיוחד

אבסורד משמעותו מה לא יכול להיות? הילדים אוהבים לשחק ברעיון האבסורד מכיוון שזה מצחיק אותם. אך מעבר לצחוק חשוב שהילדים ינמקו במשפט: זה לא יכול להיות כי…..  אחרי זיהוי אבסורד בתמונות אפשר לעבוד על אבסורד משמיעה: למשל: אני אגיד לכם משפט ואתם תחשבו אם יש בו טעות:  רותי קמה בבוקר וצחצחה שיניים עם חיפושית. מי יכול  לתקן את המשפט? חשוב שהילדים יחזרו על המשפט המתוקן כדי לתרגל את הזיכרון השמיעתי שלהם.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “לא יכול להיות ש … משחק לחינוך מיוחד”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *