לא הכל בחלון העגול משחק לחיזוק זיכרון חזותי

99

משחק המכיל: 4 לוחות מסלול דו-צדדיים, 3 קוביות מאוירות, דסקיות צבעוניות ודסקיות אבסורד.

מטרת המשחק: תרגול בניית משפטים כולל משפטי אבסורד.

כמות

תיאור

לא הכל בחלון העגול משחק לחיזוק זיכרון חזותי

לא הכל בחלון העגול הוא משחק לחיזוק זיכרון חזותי והוא משחק המכיל: 1 קוביית ענק המציגה 6 קטגוריות שונות, קופסת משחק בעלת חורים דרכם ניתן לראות את האיורים השונים רק בחלקם.

מטרת המשחק: פיתוח יכולת קטגוריזציה והסקת מסקנות, חיזוק הזיכרון החזותי.

כללי משחק לא הכל בחלון העגול – משחק לחיזוק זיכרון חזותי

מכניסים את קוביית הענק לתוך הקופסא המחוררת ומנסים לזהות את הפריטים השונים על סמך חלקם הנגלה דרך ה’חלונות’. משייכים את הפריטים לקטגוריה המתאימה ומנמקים את ייחודם באותה קטגוריה. חושבים על עוד פריטים השייכים לאותה קבוצה.

המשחק מתאים לגילאי  7 –4

המשחק פותח ע״י ענת גבאי

קשיי כתיבה הקשורים בזיכרון חזותי לקוי

במקרים מסוימים הקושי בכתיבה נעוץ ברובו בזכרון חזותי לקוי. ילד בעל זכרון חזותי לקוי יעתיק בהצלחה אך לא יכתוב את מה כשנכתיב לו. כשנציג לפניו את האות הוא יכיר בה ובצליל שלה. מכאן ניתן להבין שההעברה מהתחום החזותי לתחום השמיעתי תקינה. אולם הילד לא יוכל להעלות את הצורה החזותית, כלומר לשלוף מידע אודותיה כשתוצג באופן שמיעתי בלבד. קושי זה יתגלה בנפרד ולעתים יתלוו לו גם קשיי קריאה. זכרון חזותי לקוי יתגלה בהוסף בזמן שהילד מנסה להעלות תבניות בלתי מילוליות, כגון ציור איש חסר פרטים או קושי בזכירת צורתן של ספרות. זכירת תבנית המלה קשה במיוחד בגלל מורכבותה ורציפות באותיות המדויקת שהיא מחייבת. אימון הזיכרון החזותי יתבסס קודם כל על הצגת תמונות, אותיות ומלים שברורות בצורתן. כל עוד זכרונו החזותי של הילד לקוי חשוב לאפשר לו להישען על תומכי זיכרון, וזאת עד שיחול השיפור הרצוי.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “לא הכל בחלון העגול משחק לחיזוק זיכרון חזותי”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *