חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל
חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל
חצאי כדור זיזים לשיווי משקל
חצאי כדור זיזים לשיווי משקל
חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל
חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל
חצאי כדור זיזים לשיווי משקל
חצאי כדור זיזים לשיווי משקל
Full Screen

חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל

99

לשיפור שיווי המשקל, היציבה והמיומנויות הגופניות.
מיועד לילדים נוער ומבוגרים.
הזמנה כוללת שתי יחידות ממוצר זה.

תיאור

חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל

חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל מיועדים לתרגול של שיווי המשקל, יציבה ומיומנויות גופניות שונות. הם מסייעים להזרמת הדם בגוף בעיקר בידיים וברגליים. מומלצים לשיפור קורדינציה ומוטוריקה גופנית. חצאי הכדורים יכולים לשמש ילדים נוער ומבוגרים.
חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל אינם מחליקים ויצירת מסלול של מספר כדורים מאפשר שיפור מיומנויות של שיווי המשקל באמצעות חוויה משחקית. יצירת המסלול לאימון שיווי משקל ויציבה הינו פשוט ומזמין את הילדים להנות מהתרגול. מניחים את חצאי כדור זיזים במסלול וצועדים עליהם צעד אחר צעד. עם הזמן ניתן לעלות את רמת הקושי.

פיתוח שיווי משקל מוטורי נחוץ לכל ילד לטובת פעולות יומיומיות רבות כל כך, כדוגמת ירידה זריזה ובטוחה במדרגות, קפיצה על רגל אחת, שיווי משקל ברכיבה על אופניים, רכיבה על סקייטבורד, רולר בליידס, שמירה על יציבות בעת בעיטה לשער במשחק כדורגל, הליכה ויציבה, לבישת מכנסיים בעמידה תוך שמירה על יציבות בעמידה על רגל אחת, סיבון כף הרגל בעת הרחצה, טיפוס על מתקנים גבוהים בגן המשחקים, ועוד.

הגדרת המושג שיווי משקל

שיווי משקל (balance) היא היכולת לשמור על מצבו או עמדתו של הגוף, תוך תיאום בין העצבים לשרירים. שיווי משקל נחלק לשניים: שיווי משקל דינמי (לדוגמה, התקדמות עקב בצד אגודל על קורה מוגבהת מהקרקע) ושיווי משקל סטטי (לדוגמה, עמידה על רגל אחת). שיווי משקל מושג ע”י פעילותן המתואמת של המערכת הוסטיבולרית (מערכת המצויה באוזן הפנימית, יורחב בפסקאות הבאות), מערכת ויזואלית (מערכת הראייה) ו- מערכת פרופריוצפטיבית (מערכת פרופריוספטיבית/ תחושה עמוקה).

מקובל בספרות לכנות את מערכת שיווי משקל בשם המערכת הוסטיבולרית, למרות  שיכולת שיווי המשקל נתרמת מפעילותן של מערכות נוספות בגוף (ראייה ותחושה עמוקה) מלבד המערכת הוסטיבולרית. בעוד הקולטנים של המערכת הוסטיבולרית משמשים בעיקר כחיישנים לטובת תפקודים הקשורים לשיווי המשקל, קולטני המערכות האחרות (כדוגמת מע’ תחושה עמוקה) משרתים פונקציות נוספות בגוף, כדוגמת התאמת מידת הכוח/ כיווץ שעלינו לייצר בשרירים כדי להרים חפץ במשקל מסוים (ויסות כוח) ועוד.. חשוב לציין עוד כי ילדים צעירים מסתמכים בעיקר על מערכת הראייה לצורך שמירה על שיווי משקל, וזאת בשל העובדה שיתר המערכות טרם הגיעו לבשלות תפקודית.

חצאי כדור זיזים לתרגול שיווי משקל מומלצים למרפאות בעיסוק ולמטפלים מתחום ויסות חושי והפרעת קשב וריכוז. למשחקים נוספים לריפוי בעיסוק. הזמנה כוללת שתי יחידות ממוצר זה.

מידע נוסף

משקל 1 kg
גודל סט

שתי יחידות, ארבע יחידות