משחק לחשיבה חיובית
משח לחשוב טוב
לחשוב טוב ידיעות אחרונות
משחק לחשיבה חיובית
משחק לחשיבה חיובית
משח לחשוב טוב
לחשוב טוב ידיעות אחרונות
משחק לחשיבה חיובית
Full Screen

משחק לחשיבה חיובית – לחשוב טוב!

139

משחק לחשיבה חיובית – לחשוב טוב! הוא משחק קלפים חדש שנועד לסייע למשתתפים לפתח חשיבה חיובית.

המשחק מאמן את המשתתפים להסתכל דרך משקפיים ורודים על החיים

למשחק מצורף זוג משקפיים עם עדשות ורודות.

 

תיאור

משחק לחשיבה חיובית – לחשוב טוב!

משחק לחשיבה חיובית – לחשוב טוב! הוא משחק קלפים חדש שנועד לסייע למשתתפים לפתח חשיבה חיובית. המשחק מאמן את המשתתפים להסתכל דרך משקפיים ורודים על החיים (מצורף זוג משקפיים עם עדשות ורודות).

מהלך המשחק:

כל משתתף בתורו יטיל את הקובייה ויתקדם בהתאם. משתתף שהגיע למשבצת “לעשות טוב”, ייקח כרטיס מתאים, יבצע את המשימה ויתקדם בהתאם למספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא יבצע את המשימה – יחזור לאחור בהתאם למספר המופיע על הכרטיס. דוגמא למשימה: “תאר מה אתה אוהב באופי של כל אחד מהמשתתפים”.

אם המשתתף הגיע למשבצת “לחשוב טוב”, ייקח כרטיס מתאים. עליו להשלים את המשפט ברוח חיובית. אם עשה זאת, יתקדם לפי מספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא השלים את המשפט – ימתין תור. דוגמא למשפט: “רבתי עם החבר הכי טוב שלי ואני עצוב”. אם המשתתף הגיע לסימון “לראות טוב”, ירכיב את המשקפיים הוורודים, ירים כרטיס ויתאר את התמונה שהוא רואה באופן חיובי בלבד .אם עשה זאת, יתקדם בהתאם למספר הצעדים הרשום על הכרטיס. אם לא עשה זאת – יחזור לאחור בהתאם.

אם המשתתף הגיע למשבצת עם סימון “הכל טוב”, עליו לומר בקול: “הכול טוב!” ולהקריא את המשפט שכתוב במשבצת. דוגמא למשפט: “אני מסתכל על חצי הכוס המלאה”. לאחר כל תור שכלל הרמת כרטיס, מחזירים את הכרטיס לתחתית הערימה שלו. אם לאחר הרמת כרטיס צעד המשתתף לאחור או לפנים והגיע למשבצת מסומנת – לא ירים כרטיס נוסף.
מנצח: המשתתף שהגיע ראשון לסוף המסלול.

חשיבותה של החשיבה החיובית

“אנחנו ההורים אומרים שנעשה הכל כדי שהילדים שלנו יהיו מאושרים! אז היכן טמון האושר הזה? לפי דעתי הוא נמצא בחשיבה חיובית ובהתבוננות מפוכחת ומודעת על הכוס המלאה שלנו בכל מצב שאנו נתקלים בו בחיים. כישראלית, כאשה,כאמא וכיזמת חברתית המפתחת משחקים ערכיים לילדים, לא תמיד החיים קלים אבל הם תמיד יפים!

חשיבה חיובית מעניקה את הכלים, הכוחות, היכולות והאמונה להתמודד עם כל מצב בחיים ככל שנלמד את הילדים מגיל צעיר לחשוב, לראות ולעשות טוב כך יהיה להם הכי הכי טוב!”

משחקים לאימון

מידע נוסף

משקל 1 kg
פיתוח המשחק

מיכל לאופר

מתאים לגילאים

6-120

מספר משתתפים

2-4