מנקלה הוראות משחק

מנקלה משחק לפיתוח מוטוריקה עדינה

60

משחק אסטרטגיה מדליק לשני משתתפים.

מטרת המשחק לאסוף מספר רב יותר של אבני משחק בקופה.

מפתח מיומנויות חזותיות, מוטוריקה עדינה וחשיבה אסטרטגית.

המשחק מתאים לשני משתתפים בגילאי 6+ ולכל המשפחה.

כמות

תיאור

מנקלה משחק לפיתוח מוטוריקה עדינה

מנקלה משחק לפיתוח מוטוריקה עדינה הוא משחק עתיק לשני משתתפים. מטרת המשחק לאסוף מספר רב יותר של אבני משחק בקופה שלך. למשחק שני חוקים פשוטים, התכנון והחשיבה תלויים במשתתף. המשחק מפתח מיומנויות חזותיות, מוטוריקה עדינה וחשיבה אסטרטגית. המשחק מכיל מארז משחק מעץ מלא אשר הופך ללוח משחק המכיל 12 גומות קטנות ו2 גדולות, 48 אבני משחק והוראות משחק מפורטות. המשחק מתאים לשני משתתפים בגילאי 6+ ולכל המשפחה.

איך משחקים במנקלה

מטרת המשחק : להיות השחקן עם הכי הרבה אבני משחק בקופה בסוף המשחק.לוח המשחק בנוי משתי מעשרה גומות מקבילות (שש מול שש) ובשני הצדדים קופה. המשתתפים פותחים את לוח המשחק ומניחים אותו ביניהם. לאחר מכן מחלקים את כל אבני המשחק בצורה שווה בכל הגומות (בכל גומה 4). השחקנים יושבים זה מול זה, כאשר הגומה הגדולה משמאל משמשת כקופה, ושש הגומות בצד שלהם הן הגומות שלהם.

בתחילת המשחק גומות המשחק ריקות ואין בהן אבני משחק. כל משתתף, בתורו, לוקח את כל אבני המשחק מאחת הגומות בצד שלו ומפזר אותן כנגד כיוון השעון. אבן משחק אחת בכל גומה. את אבני המשחק הוא יכול לפזר בקופה שלו וגם בצד של היריב אך לא בקופת היריב (עליה הוא מדלג).

מיקום האבן האחרונה שמונחת קובע את חוקי המשחק החשובים: אם המשתתף הניח את האבן האחרונה בקופה שלו, הוא זוכה
בתור נוסף. אם המשתתף מצליח להניח את האבן האחרונה שהחזיק בגומה ריקה בצד שלו. הוא זוכה באותה אבן והוא לוקח גם את כל אבני המשחק מגומת היריב המקבילה ומניח בקופה שלו.

 

המשחק מסתיים כאשר אין אבני משחק בגומות בצד כלשהו של המשחק. במצב זה כל האבנים הנותרות עוברות לקופת המשחק
של השחקן האחרון ששיחק. מי שאסף הכי הרבה אבני משחק בקופה – הוא המנצח. מנקלה משחק לפיתוח מוטוריקה עדינה הוא משחק מבית פוקסמיינד. אביזרים לפיתוח מוטוריקה עדינה ניתן למצוא כאן.

מוטוריקה עדינה

פעילויות רבות בחיי היום יום של ילדים כגון: אחיזת כלי אוכל, חיתוך, לבוש, רכיסת כפתורים, קשירת שרוכים, פתיחת ברז, פתיחת דלת, ציור, כתיבה, השחלה ועוד נעשות באמצעות כפות הידיים והן אלה אשר מאפשרות לילד לתפקד, ללמוד ולשחק. משימות אלה דורשות את השליטה של תפקודי כף-היד והמוטוריקה העדינה. התפתחות תקינה בתחום המוטוריקה העדינה וחשיפה לפעילויות מותאמות, תביא לביצוע טוב יותר של משימות יומיומיות, מיומנויות משחק, ומיומנויות למידה.

השגת שליטה בביצוע פעילויות היום יום ובמגוון רחב של משימות במסגרת הגן ובית הספר, תלוייה ברכישה של תנועה מיומנת. מגיל צעיר מאוד ולמשך כל חייהם, עצמאותם והסתגלותם של הילדים לסביבה בה הם חיים, משחקים, לומדים ופועלים, תלוייה, בין היתר, ברמת ביצוע מטלות ומיומנויות של מוטוריקה העדינה. מנקלה הוא משחק מרתק לילדים דרכו הם מפתחים תחום זה של מוטוריקה עדינה לצד פיתוח חשיבה אסטרטגית.

מידע נוסף

משקל 1 kg

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “מנקלה משחק לפיתוח מוטוריקה עדינה”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *