כישורים לקשר חברתי נופר ירושלמי ספדה כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים

כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים

199

כמות

תיאור

כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים

כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים היא ערכת משחק יחודית המבוססת על מודל עבודה לפיתוח ושכלול מיומנויות חברתיות. הערכה מעמיקה את ההבנה והמודעות של איש החינוך והילדים אודות משמעותה של האינטילגנציה החברתית, כישורים חברתיים והשיח החברתי. הערכה עוסקת למעשה בשאלה כיצד יש לפעול כדי להיות חבר טוב יותר.
הערכה בנוייה משלושה אספקטים המשולבים יחד במטרה לעזור לילדים המתקשים בהבנת העולם החברתי – למידה, משחק והערכה. למידה: לומדים את המיומנויות החברתיות הנדרשות. משחק: משחקים ומפנימים את המיומנויות שנלמדו. הערכה: במידת הצורך כותבים תכנית חברתית לקידום מטרות הילד.

כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים כוללת:

  • ארבעה משחקים הכולל עזרים: שעון חול, קובייה, פנקס וקלפי גו’קר.
  • ארבעים ותשעה קלפים מאויירים במיומנויות חברתיות ומתייחסים ל- 49 מיומנויות חברתיות נלמדות שנדרשות לקיום קשר חברתי מיטבי.
  • שלושה קלפי מסרים חברתיים.
  • עשר כרטיסיות סיטואציות חברתיות.
  • טבלה מסכמת להערכה וכתיבת תכנית עבודה לקידום העולם החברתי.
  • פירושון חברתי – הגדרות לכלל המיומנויות החברתיות.

כישורים חברתיים

כישורים חברתיים מתייחסים למגוון מיומנויות ויכולות של האדם התורמים לקשרים בין-אישיים ותקשורת עם אנשים אחרים.

מיומנויות חברתיות. יש ילדים שיצירת קשרים חברתיים בא להם ממש טבעי. אלה הם אותם ילדים שתמיד יקראו היטב את הסיטואציה וידעו להתאים את עצמם לכל מצב. עבור ילדים אחרים, כישורים חברתיים ויצירת קשרים חברתיים עלולים להיות תהליך מאתגר. ילדים אלו יכולים לחוות חוסר שייכות, קושי להשתלב בקבוצה וקושי בהבנת מצבים חברתיים. ילדים אלה עשויים להרוויח מהמשחק כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים שמתמקד בשיפור המיומנויות החברתיות.

איך משפרים כישורים חברתיים

כישורים חברתיים יכולים לסייע לאדם להתמודד מול מצבים חברתיים מאתגרים כמו לחץ חברתי ולהשפיע על אווירה קבוצתית. כישורים חברתיים נשענים על יכולות שונות. חלקן יכולות בסיסיות יותר, כמו קשר עין ושפת גוף, וחלקן יכולות מורכבות יותר. חיזוק של יכולות אלו מסייע לשפר את ההבנה שלנו את עצמנו, וגם מסייע לנו להבין ילדים אחרים, מה הכוונות שלהם ומה הרצונות שלהם.

אמפתיה – אמפתיה היא היכולת לשים את עצמי בנעליו של מישהו אחר, להבין את מצבו הרגשי, ולהביע הזדהות רגשית עמו. אמפתיה מסייעת לנו בהבנת מצבים חברתיים: היא עוזרת לנו להבין ילדים אחרים, לחלוק חוויות יחד איתם ולהגיב אליהם בצורה שמתאימה להם.

וויסות רגשי – מתייחס ליכולת שלי לשלוט באופן בו אני חווה רגשית אירועים מסוימים ובאופן בו אני מגיבה למצבים רגשיים. אירועים חברתיים מעוררים בנו רגשות שונים בעוצמות שונות – כעס, התרגשות, הפתעה, שמחה ועצב – ואנחנו צריכים להגיב לרגשות האלה בצורה שמתאימה לקבוצה החברתית בה אנחנו נמצאים. לדוגמה, אם חברה לא הקשיבה לי, אני יכולה לווסת את המידה בה אני מרגישה כעס, וגם לווסת את האופן בו אני מגיבה אליה, גם אם אני כועסת עליה מאד.

זיהוי רגשות, מחשבות והתנהגויות – היכולת לזהות ולהפריד בין רגשות, מחשבות והתנהגות היא חשובה ביותר כדי להתמודד עם מצבים חברתיים. ההפרדה עוזרת לי להבין איך רגשות מעוררים מחשבות, ואיך מחשבות מעוררות התנהגות.

המשחק כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים פותח על ידי נופר ירושלמי ספדה. משחקים נוספים לכישורים חברתיים.

 

מידע נוסף

משקל 1 kg

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “כישורים לקשר חברתי משחק לכישורי חיים”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *