wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
תמר מרחב wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
תמר מרחב wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
wallys ווליז תמונה בונה סיפור
Full Screen

wallys ווליז תמונה בונה סיפור

200

דרך חדשה של הילד לספר סיפור למטרות שונות ובסביבות שונות

שילוב בין חוויה פיזית ודיגיטלית של משחק אינטראקטיבי המשמר ערכי משחק סוציו-דרמתי.

אלטרנטיבה להרחקת ילדים ממסכים הכוללת הפעלות ייחודיות של תכנים דיגיטליים להעשרת חווית המשחק הפיזי.

קיימות שתי גרסאות למשחק – שתי לוחות: עיר ויער.

נקה

תיאור

wallys ווליז תמונה בונה סיפור

wallys ווליז תמונה בונה סיפור הוא פלטפורמה, סדרת תמונות צבעוניות, אנימטוריות גדולות במיוחד. כל אחת מהתמונות בסדרה של ווליז מהווה לוח מגנטי גדול למשחק, המגיעה עם קבוצת דמויות נלוות, המתאימות לעולם התוכן של כל תמונה (ווליז בכפר ובעיר, ווליז בחלל, ווליז גרפיטי, ווליז במרפאה ועוד).

wallys ווליז תמונה בונה סיפור מלווה בתכנים דיגיטליים עם טכנולוגית AR שיהפכו את מכשיר הסלולארי של ההורה לדמות נוספת במשחק, שאיתה תהיה לילד אינטראקציה, ושתעשיר את המשחק בהפעלות או במשימות, חידות ותרחישים שישתלבו במשחק. תכנים אלו יהיו על גבי הטלפון של ההורה והטלפון יתמגנט לתמונה ויהפוך לחלק אינטגרלי של התמונה בהתאם לסביבה, פר מטרה. אם זה בבית, בטיפול או בבית הספר.

במקום שהילד ידמיין את התמונות של הסיפור, ווליז עשה היפוך. ווליז מאפשר לילד להמציא סיפור על גבי התמונה, ובתום המשחק להשאיר את הסיפור שלו על הקיר עד להזדמנות הבאה להמשיכו, או לא. המשטחים מתאימים לתלייה על קיר או דלת (באופן שמאפשר משחק בעמידה), או למשחק על שולחן או רצפה. ווליז הוא משחק שמעודד אינטראקציה בין הילד למבוגרים הקרובים לו.

ייחודיות ותועלות של המוצר wallys ווליז תמונה בונה סיפור

זוהי דרך חדשה ומעצימה של הילד לספר סיפור למטרות שונות ובסביבות שונות, שילוב בין חוויה פיזית ודיגיטלית של משחק אינטראקטיבי המשמר ערכי משחק סוציו-דרמתי. המשחק מאפשר מפגש עם ערכים מוספים לימודיים ומעשירים של המשחק. הסגנון האיורי והערך העיצובי של המשחק כתמונה לעצוב כל חלל של ילדים. זוהי אלטרנטיבה להרחקת ילדים ממסכים הכוללת הפעלות ייחודיות של תכנים דיגיטליים להעשרת חווית המשחק הפיזי. חשוב מכך, זוהי דרך להורים “לשחק” דו שיח עם ילדיהם על נושאים רגישים כמו גרושים, מישהו חולה במשפחה, שני אבות, שתי אמהות וכו’

קהל היעד לwallys ווליז תמונה בונה סיפור

קהל היעד הראשי הוא הורים, סבים וסבתות המחפשים להרחיק את ילדיהם מהמסכים ולעודד אינטראקציה בין-אישית עם הקרובים להם. אלה הורים שהשכילו ולמדו על הנזקים שנעשים לילדים שלהם כאשר הם משחקים במסכים בצורה פאסיבית. היום ישנם פסיכיאטרים המתמחים בגמילת ילדים ומתבגרים ממסכים. הנזק הפסיכולוגי מתבטא בעיקר בתפקוד החברתי, הפרעות קשב וריכוז, בדידות ודיכאון. בשנים האחרונות נוצר נתח חדש בשוק קהל היעד שהולך וצומח יותר מהר משנה לשנה של הורים שקונים לילדיהם משחקים שהם ללא טכנולוגיה או בשילוב עם טכנולוגיה ערכית.

קהל יעד נוסף הוא אנשי חינוך, בגנים, בבתי ספר ומסגרות לימוד והעשרה, עמותות ילדים למיניהם במספר תחומים. הלקוחות שלהם שהם ילדים, הורים, סבים וסבתות. המשחק מתאים מאוד גם לצוות טיפולי – מטפלים בטיפול נפשי כגון קלינאיות תקשורת, מרפאות באמנות ופסיכולוגים והלקוחות שלהם – הורים. משחקים נוספים לקלינאיות תקשורת.

wallys ווליז תמונה בונה סיפור טומן בחובו הבטחה להורים

הבטחה שילדיהם יהיו סקרנים וייהנו להמציא סיפור על גבי התמונה תוך כדי הנאה, למידה, פיתוח דמיון, יצירתיות, שפה, התפתחות קוגניטיבית, חשיבה מחוץ לקופסה, פיתוח שפה ואינטראקציה. והבטחה שתהיה דרך המשחק קרבה ותקשורת בין-אישית טובה יותר בין הילד לקרובים לו.

דוגמאות של דמויות למשחק בבית

  • דמויות מתוך התמונה מלמדות את הילד לספר את הסיפור בצורות שונות.
  • דמויות משחקות “חפש את המטמון” של כל מיני עצמים על התמונה.
  • דמויות מספרות על דמויות אחרות ועל עצמן ומבקשות מהילד שיספר על עצמו.
  • דמויות מספרות בדיחות, סיפורים מגוונים, שמחים, הרפתקנים, מעודדי פתיחות רגשית ותוך כדי הסיפור שלהן הילד צריך להזיז את הדמויות על התמונה לפי הסיפור.
  • דמויות מספרות סיפור והילד צריך להשלים את החסר במלים מסוימות.
  • דמויות מספרות על היום שלהם על התמונה ומבקשות מהילד לספר על היום שלו.

wallys ווליז תמונה בונה סיפור ככלי טיפולי

תרפיה במשחק היא בסיס טיפולי שמשתמשים בה היום בכל הדיספלינות של הטיפול הרגשי והנפשי בילדים. ווליז היא תמונה מזמינה ומגרה למשחק ולתקשורת, לכל קליניקה וגם ככלי טיפולי שבעזרתו המטפל מטפל בילד והילד מספר את סיפורו, רגשותיו וקשייו תוך כדי משחק.

wallys ווליז תמונה בונה סיפור ככלי לימודי

ווליז מאפשר לכל איש חינוך ללמד כל נושא בכל דרגת קושי דרך המשחק. הפלטפורמה מאפשרת אינטראקציה עם ילדים אחרים ומלמדת אותם איך לעבוד בשיתוף פעולה. למשחק הלימודי תכנים דיגיטליים להפעלת הילד על לוח המשחק פר הנושא, יכולתו של הילד ומטרת המורה.

המשחק פותח ע״י תמר מרחב

מידע נוסף

משקל 1 kg
סוג הלוח

עיר, יער