משחק רגשות לוויסות רגשי
משחק רגשות לוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות
משחק רגשות שלי זאנטקרן
משחקלוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות
משחק רגשות לוויסות רגשי
משחק רגשות לוויסות רגשי
משחק רגשות לוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות
משחק רגשות שלי זאנטקרן
משחקלוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות
משחק רגשות לוויסות רגשי
Full Screen

משחק רגשות לוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות

89

משחק רגשות לוויסות רגשי מאפשר זיהוי ושיום רגשות, מיומנויות חברתיות ושליטה עצמית.

היכולת להתבונן ברגשות שלנו ולהבין את הרגשות שלי ושל האחר מהווה חוליה התפתחותית משמעותית וחשובה אצל ילדים.

המלאי אזל

למה לקוחות קונים אצלנו?

  • ‏קנייה מאובטחת ושירות לקוחות מקצועי
  • מוניטין וניסיון של מעל 20 שנה
  • שירות משלוחים לכל הארץ
מוצרים איכותיים
משלוח מהיר
תשלום מאובטח

יש לך חברים שאוהבים לשחק? שתפ/י

קניה בטוחה

משחק רגשות לוויסות רגשי ומיומנויות חברתיות

משחק רגשות לוויסות רגשי מאפשר זיהוי ושיום רגשות, מיומנויות חברתיות ושליטה עצמית. משחק קלפים שמטרתו לתרגל ולהתנסות ברגשות שונים, ללמוד לשיים אותם, כלומר לתת להם שם, לזהות אותם ובכך לאפשר למידה של תהליכי ויסות רגשות באמצעות משחק.

הוראות משחק:

שלב א: מפזרים את הקלפים במרכז השולחן, כאשר פרצוף הרגש מוסתר. כל שחקן פותח שני קלפים שונים. במידה והרגש זהה, הוא מקבל אליו את הצמד הזהה ומקבל תור נוסף לשחק. במידה ומדובר בשני רגשות שונים, הרי שהופכים חזרה את הקלפים והתור עובר למשתתף הבא. המנצח הוא מי שברשותו מספר גדול יותר של זוגות קלפים. הערות: יש לבחור מספר קלפים שמותאם לגיל הילדים, כאשר מצמצמים את הקלפים אפשר להתחיל מקלפי רגשות בסיסיים יותר- פחד, עצב, כעס, שמחה, התרגשות, כעס, לדוגמא, ובהמשך להוסיף קלפים.

שלב ב: זיהוי הרגשות – ושיח על מצבים שונים שאני מרגיש את הרגש. בשלב זה משחקים כמו בשלב א’. בכל פעם שמגלים שני רגשות שונים צריך לנסות ולקשר מה יכול לחבר ביניהם. הצלחה בחיבור בין רגשות יכולה לצבור נקודה, כאשר כל 4 נקודות דינן כדין זוג קלפים זהים. בנוסף, כאשר מצליחים לגלות זוג רגשות מקבילים , יש לספר על אירוע שהרגשנו בו כך.

ערימת רגשות:

מניחים במרכז ערימת רגשות וכל משתתף בתורו לוקח קלף מהערימה ומציג באמצעות שפת גוף, קולות, ומלל מאפיינים של הרגש, מבלי לנקוב בשמו. אפשר גם לתת קטע מילולי שמתאר סיפור על מצב שבו הרגשתי את הרגש הזה, בלי לומר באיזה רגש מדובר. שאר הילדים צריכים להבין באיזה רגש מדובר. במידה והם מבינים, הקלף נשאר אצל הילד המציג. . כך, אנו עוזרים בפיתוח הרצון להיות ברור ושקוף לשאר הילדים. המנצח הוא מי שיש ברשותו הכי הרבה רגשות .

משחק פתוח: מניחים סדרה אחת של רגשות באופן גלוי – מקציבים דקה לזיהוי רגשות ומבקשים מהשחקנים לאסוף כמה שיותר רגשות עם שמות שונים שמייצגים את אותו רגש. כגון דאגה ופחד, שמחה ואושר בושה ומבוכה …. ניתן לבחור גם רגשות הפוכים תקווה ועצב, שמחה – עצב אכזבה – גאווה .
בשיח משפחתי – ניתן שכל אחד מבני המשפחה יבחר את הרגש שלו והעוצמה, ויספר מדוע הוא מרגיש כך. יתר המשתתפים יכולים להציע רעיונות כיצד לשמר/ להפחית את הרגש, מי שמציע את הרעיון הטוב ביותר זכאי לתור נוסף. המנצח הוא מי שיש ברשותו את מספר הרב ביותר של רגשות.

לילדים קטנים: מניחים את הקלפים באופן גלוי במרכז השולחן ומספרים סיפור קצר שמכיל שני רגשות הילד הראשון שמזהה שני רגשות שונים זוכה בקלפים. המנצח הוא מי שיש ברשותו הכי הרבה רגשות.

המשחק פותח ע”י שלי זאנטקרן וד”ר יעל שרון. משחקים קוגניטיביים התנהגותיים CBT.

משקל 1 kg
שפה

שם המפתח/ת

שלי זאנטקרן