לשחק CBT משפחתי
לשחק CBT משפחתי
Full Screen

לשחק CBT משפחתי – מיומנויות תקשורת

110

משחק המפתח שיח משפחתי על אירועים מחיי היומיום של המשפחה תוך הרחבה והגמשה של תחום המחשבה ותירגול של מיומנויות אסרטיביות.

הערכה כוללת:

 • 55 קלפי אירועים.
 • סרגל השרשרת והמלכודות
 • טבלת מלכודות
 • טוש מחיק
 • קוביית משחק

למה לקוחות קונים אצלנו?

 • ‏קנייה מאובטחת ושירות לקוחות מקצועי
 • מוניטין וניסיון של מעל 20 שנה
 • שירות משלוחים לכל הארץ
מוצרים איכותיים
משלוח מהיר
תשלום מאובטח

יש לך חברים שאוהבים לשחק? שתפ/י

קניה בטוחה

לשחק CBT משפחתי – שיפור מיומנויות תקשורת

לשחק CBT משפחתי מפתח שיח משפחתי על אירועים מחיי היומיום של המשפחה תוך הרחבה והגמשה של תחום המחשבה ותירגול של מיומנויות אסרטיביות.

הערכה כוללת: 55 קלפי אירועים. בגב כל קלף כתובים 6 השלבים של שיח אסרטיבי (הסבר מפורט בהמשך). סרגל השרשרת והמלכודות: בצדו האחד מופיעה שרשרת התגובות ובצדו השני ישנה טבלת מלכודות, טוש מחיק וקוביית משחק.

סרגל השרשרת (צד ראשון) מהווה את הבסיס לגישת ה-CBT. מטרת הסרגל היא לתת לכל אחד מבני המשפחה את האפשרות לבחון את התהליך הפנימי שהוא עובר מרגע האירוע ועד לתגובות השונות שלו.

בשלב הבא אנו יכולים לראות כיצד תגובה שלנו הופכת להיות האירוע של האחר ולהבין איך האחר חושב, מרגיש ומגיב אל ההתנהגות שלנו. בשלב זה מתפתחת הבנה, אמפטתיה ויכולת התבוננות רחבה יותר על הסיטואציה. מכאן ניתן להתחיל לבחון איזו חוליה בשרשרת אנו יכולים להזיז כדי ש”העניינים לא יסתבכו”. האם ניתן לעשות שינוי במחשבה, כלומר להשתמש במחשבה ממתנת?

סרגל המלכודות (הצד השני) מתאר מספר מלכודות אופייניות במשפחות. השימוש בסרגל זה יאפשר לנו לגלות באיזו מלכודת או מלכודות תקשורתיות אנו נוטים ליפול.

כיצד משחקים? 

משחק חופשי: בוחרים/לוקחים קלף אירוע ומדברים על מצבים דומים שקורים במשפחה. מתי זה קורה? עם מי זה קורה? כיצד מגיבים כל אחד מבני המשפחה באותה הסיטואציה?

שיח אסרטיבי: בוחרים/לוקחים קלף וזורקים קובייה. מתייחסים לאחד מחלקי השיח לפי המספר המופיע על הקובייה. אירוע לדוגמה: חזרתי הביתה ואף אחד לא אמר לי שלום.

התייחסות לאירוע לפי שלבי השיח האסרטיבי:

 1. האירוע – הגעתי הביתה ואף אחד לא אמר לי שלום
 2. זה גורם לי להרגיש – עלבון
 3. המחשבה שלי היא – הם מזלזלים בי.
 4. הייתי רוצה – שכשאני חוזרת הביתה תניחו לשתי דקות את המסכים ותסתכלו עלי ותגידו שלום
 5. אני מבינה – שהיום קשה להתנתק מהמסכים ושזה עולמם בגיל ההתבגרות.
 6. הזמנה לפתרון משותף – הייתי שמחה לשמוע מה אתם חושבים על כך ואם יש לכם רעיון לפתרון.

זיהוי המודל הקוגניטיבי 

אחד מבני המשפחה מניח קלף אירוע על משבצת האירוע שבסרגל ובוחן כיצד היה חושב מרגיש ומתנהג. בן משפחה אחר רושם או משתף בעל פה כיצד הוא היה מגיב לאירוע זה , או לאירוע החדש (התגובה של הראשון לאירוע מהווה את האירוע החדש). כעת כל בני המשפחה יכולים להבין איך מתפתח ‘פינג פונג’ של תגובות שבדרך כלל הולך ומסלים ולעיתים קרובות עשוי להסתיים בפיצוץ.

יעילותו של הטיפול ההתנהגותי קוגניטיבי הוכחה במאות מחקרים במגוון רחב של בעיות אצל ילדים ומבוגרים. באמצעות המשחק לשחק CBT משפחתי – מיומנויות תקשורת יוכלו ההורים והילדים ללמוד כיצד ליצור תקשורת בטוחה ומקדמת.

המשחק פותח ע”י שלי זאנטקרן וד”ר יעל שרון

למשחקים CBT נוספים קוגניטיביים התנהגותיים  

משקל 1 kg