משחקים שבלב - משחק לרע(א)ות לרעות ולראות את היחסים למבוגרים פתוח realationsheep_box-600x424 dibor_mehalev-324x600 dibor_mehalev1-341x600 dibor_mehalev2-330x600 hakshava-329x600 hakshava1-335x600 hakarat_toda-396x600 hakarat_toda1-322x600 shovavot-322x600 shovavot1-324x600 feeling-map-600x191

לראעות את היחסים – מודעות חברתית בקבוצות

150

משחק לאימון ותרגול בתקשורת מקדמת.

מתן כלים ליצירת מערכות יחסים זורמות, פתוחות ואיכותיות באמצעות משחק קופסא.

 

2 במלאי

כמות

תיאור

לראעות את היחסים – מודעות חברתית בקבוצות

לראעות את היחסים – מודעות חברתית בקבוצות הוא משחק לשיפור מערכות יחסים בקבוצות, ארגונים ומשפחות. המשחק מאמן ומתרגל בתקשורת “מקדמת” ונותן כלים ליצירת מערכות יחסים זורמות, פתוחות ואיכותיות. המשחק משלב עקרונות מהגישה הקוגניטיבית התנהגותית CBT.

הנחת המשחק לרא(ע)ות את היחסים היא שתמיד יש מה ל”נקות” ושתמיד יש על מה להודות או על מה “לפרגן”. ככל שנשחק את המשחק יותר פעמים, כך סגנון תקשורת זה יהפוך להרגל. המשחק מביא את המשתתפים לשיפור האינטליגנציה הרגשית והחברתית שלהם ויוצר קרבה, הרמוניה, חברות ושיתוף פעולה בין האנשים.

רציונאל המשחק לרא(ע)ות את היחסים

במפגשים בין בני אדם נוצרים לעתים מצבים של “אי נחת” כגון: עלבון, רוגז, אכזבה, תסכול ועוד. במצבים אלו אנו מסתכלים על האחר דרך משקפיים שאינם “נקיים”, וכך נוצרים קונפליקטים, אי הבנות, מתח, כעס ומריבות. זה קורה עם חברים, במשפחה, בזוגיות, בצוות, עם המנהל וכד’…

טבעו של “לכלוך” שלא מנקים אותו, הוא להיצמד ללכלוך ישן. לכן חשוב “לנקות” את המקומות ה”מלוכלכים” ולעשות זאת ברגישות וברכות. כך הדבר גם ביחסים! ככל שנדבר יותר, נשתף ונקשיב, כך עדשות המשקפיים שלנו תהיינה נקיות יותר. חשוב שנבין שלשתף, להיות מדויק, להיות רך ונעים, גם כשמדברים על סיטואציות קשות, מביא לתוצאות טובות יותר.

המשחק “נותן מקום” לכל קשת הרגשות שלנו כאשר אין טוב או רע. יש רגשות של “נחת” ושל “אי נחת”. מתוך המשחק ומתוך הדיאלוג המתפתח אפשר לראות כי ברוב המקרים כוונת האנשים טובה היא, והם אינם מתכוונים להרע. אנשים עושים דברים עבור עצמם, אך לא נגדנו. תובנה זו, כשהיא מוטמעת, מאפשרת להבין את האחר ולהיות רגישים אליו.

לרא(ע)ות את היחסים – מומלץ לצוותים, למשפחה, לזוגיות, לקבוצות ובכל מקום שיש בו אנשים וקיימת אינטראקציה יומיומית ביניהם.

ערכת המשחק לשיפור מערכות יחסים בקבוצות ובצוותים כוללת:

90 קלפים משחק, מפת רגשות, שתי קוביות, מטבעות סגולים.
קלפי המשחק מחולקים לארבע חבילות:
• קלפי דיבור מהלב– קלפים המכילים פרשנויות מחיי היומיום הקשורים לרגעי “אי נחת” שחשוב לדבר עליהם.
• קלפי הקשבה מהלב – קלף המשמש למענה אמפטי לנאמר ומכיל מספר משפטי השראה לבחירה.
• קלפי הכרת תודה – קלף המכיל מספר משפטי השראה להעצמה, פרגון, חיזוק והוקרה.
• קלפי שובבות מהלב – קלפי הומור ושעשוע.

משחקים קוגניטיביים התנהגותיים CBT נוספים.

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

6-120

מספר משתתפים

2-10

פיתוח המשחק

טל זכרין ורחי ורטהיימר

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “לראעות את היחסים – מודעות חברתית בקבוצות”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *