קלפי ארכיטיפ
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
ארכיטיפ ברוסית
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
קלפי ארכיטיפ
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
ארכיטיפ ברוסית
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים
Full Screen

קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים

149159

ערכת קלפים טיפוליים לכל מי שרוצה להיות בקשר עמוק יותר עם עולמו הפנימי.

ערכת הקלפים כוללת 70 תמונות, 100 מילים ו100 קלפים ריקים.

 

נקה

תיאור

קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים

קלפי ארכיטיפ – כלי עזר למטפלים הקלפים מאפשרים להרחיב את זוית הראיה ולהעשיר את ההבנה בנוגע לאופן התפקוד במערכות היחסים השונות (זוגיות, ילדים, הורים, עבודה, הגשמה עצמית ועוד). ערכת קלפי ארכיטיפ מבוססת על אריכיטיפים יונגיאניים והיא משמשת ככלי עזר לעבודה עם הלא מודע, כקלפי טיפול, וכקלפים להפעלות שונות. הקלפים מיועדים לכל מי שרוצה להיות בקשר עמוק יותר עם עולמו הפנימי.  ניתן להשתמש בערכה בדרכים רבות ומגוונות. ערכת הקלפים כוללת שבעים תמונות, מאה מילים ומאה קלפים ריקים.

קלפי ארכיטיפ היא ערכת קלפים טיפוליים – משמשת להעלאת אסוציאציות ולהתמקדות בתהליכים נפשיים. הקלפים מהווים גירוי ויזואלי להתבוננות פנימיתה, משתמשים בקלפים מתחברים אל קלפי התמונה וכרטיסיות המילה, מתוך עולמם הפנימי. המילים והתמונות שבערכת הקלפים נבחרו בקפידה ומייצגים אבי טיפוס (ארכיטיפים), כך שכל אדם יוכל להרגיש הזדהות עימם בכל רגע נתון. עבודה נוספת של חשיבה, שיחה ויצירה תרחיב את נקודת המבט של המשתמשים  כך שיצרו קשר עמוק יותר עם עולמם הפנימי, והעולם שסביבם.

משמעות המושג ארכיטיפּ

ארכיטיפּ הוא אב טיפוס של רעיון, אדם, אובייקט או מצב שהאנושות, על תרבויותיה השונות, חוותה תדיר והוא נשמר כמשקע בזיכרון האנושי. ארכיטיפ הוא כמעין כמודל שעל פיו פרטים אחרים מתובנתים. הפרט החווה את חייו הפרטיים חשוף תמיד הן להתרחשויות ההווה שהוא שותף להן, והן לאותם דימויים קדומים מעברה של משפחת האדם.  ארכיטיפים מוזכרים כבר בכתביו של אפלטון, אשר דיבר על תבניות נצחיות שנמצאות בכל מקום ולהן היבטים שונים. הארכיטיפים הם תבניות סימליות אוניברסליות הנמצאות בלא מודע הקולקטיבי, תבניות שנגזרות מתפקידים היסטוריים בחיים כמו האם, הילד, הלוחם, הזונה והמשרת. הם משתקפים במשך כל ההיסטוריה בצורות שונות: דמויות באומנות, בספרות, במיתולוגיות ובדתות.

קלפי ארכיטיפ מיועדים לעבודה עצמית, זוגית וקבוצתית. הקלפים מהווים כלי עזר אפקטיבי לאנשי טיפול, פסיכולוגים, מנחי קבוצות, קואוצ’רים, מטפלים בהבעה ויצירה, מד”צים, אנשי חינוך ועוד. הקלפים נוצרו במטרה לסייע ליצירת תקשורת בונה ויצירתית, על מנת לעזור לכל אחד מאתנו לממש את הפוטנציאל הגלום בתוכנו בכל תחום בו נבחר. לקלפים טיפוליים נוספים לחץ כאן

המושג ארכיטיפ בויקיפדיה

מידע נוסף

משקל 1 kg
מתאים לגילאים

8-120

מספר משתתפים

פרטני או קבוצתי

פיתוח המשחק

יעל בן ציון

שפה

עברית, ערבית العربية, אנגלית, רוסית русский