אדואר - ROLE PLAY

אדואר קלפים לטיפול קבוצתי בערבית ROLE PLAY

180

ערכת קלפים המייצגים תפקידים נפשיים וחברתיים שלקחנו על עצמנו לאורך החיים.

תפקידים אלו מבטאים את מהותנו וכן מסתירות אותה באותה מידה והם יכולים להוות אינדיקציה לעולמנו הפנימי ולמגוון דרכי ההתקשרות שלנו עם העולם.

מה שמייחד את קלפי אדואר זה שהם מתאימים לכל הגילאים כמעט, ולקבוצות דוברות עברית, ערבית וגם לקבוצות דו לשוניות.

קלפים רב שימושיים היכולים להתאים לכל סוגי הקבוצות: קבוצות טיפוליות, קבוצות חברתיות, קבוצות משימה, קבוצות הדרכה וייעוץ, קבוצות לטיפול בפסיכודרמה, קבוצות יצירה ועוד.

לקלפים טיפוליים נוספים בערבית

 

המלאי אזל

תיאור

אדואר קלפים לטיפול קבוצתי בערבית ROLE PLAY

אדואר קלפים לטיפול קבוצתי בערבית ROLE PLAY הם ערכת קלפים עשירה ויחודית לטיפול קבוצתי ובשפה הערבית. המשמעות של המלה אדואר בערבית היא תפקידים. הקלפים לטיפול קבוצתי הם קלפים המייצגים תפקידים נפשיים וחברתיים שלקחנו על עצמנו לאורך החיים, לאור התנסותנו במשפחה הראשונה שלנו, ובקבוצות השונות שהצטרפנו או השתייכנו אליהן בחיינו. תפקידים אלו מבטאים את מהותנו וכן מסתירות אותה באותה מידה והם יכולים להוות אינדיקציה לעולמנו הפנימי ולמגוון דרכי ההתקשרות שלנו עם העולם.

מה שמייחד את קלפי אדואר ROLE PLAY זה שהם מתאימים לכל הגילאים כמעט, ולקבוצות דוברות עברית, ערבית וגם לקבוצות דו לשוניות. קלפים רב שימושיים היכולים להתאים לכל סוגי הקבוצות: קבוצות טיפוליות, קבוצות חברתיות, קבוצות משימה, קבוצות הדרכה וייעוץ, קבוצות לטיפול בפסיכודרמה, קבוצות יצירה ועוד.

אדואר ROLE PLAY קלפים לטיפול קבוצתי בערבית – הצעות :

קלפים נבואיים בעבודה קבוצתית: שואלים את הקלפים שאלה סביב נושא מסוים ומוציאים קלף. לדוגמא בסיטואציה הזו איזה תפקיד אני לוקח על עצמי? או בסיטואציה הזו איזה תפקיד עלי לקחת ? או מה הוא התפקיד שעלי לוותר עליו בכדי להביא לשינוי או שיפור במצב מסויים? מאיזה תפקיד עלי להימנע בכדי להשיג מטרה מסוימת? מומלץ לשאול את חברי הקבוצה לאחר הוצאת הקלף על איך הם יתרגמו את הקלף למעשים והתנהגויות בחיי היום יום שלהם.

שדה ההשלכות הקבוצתי: פעילות מצוינת להעלאת המודעות לתפקידים קבוצתיים ולדינאמיקה בין אישית בקבוצה. כדי לאבחן ולנטרל תפקידים מעכבים המנחה יסביר לקבוצה שאין תפקיד חיובי או שלילי כל הזמן וייתן דוגמא לתפקיד שיכול להיתפס שלילי כמו “המתנגד” ואת חשיבותו של התפקיד. לסיכום המפגש אפשר לשאול את חברי הקבוצה מה הקלף שכל אחד רצה שיגיע אליו ומדוע? איזה קלף הגיע להם יותר מפעם ? האם הרגישו מופתעים לקבל קלף מסוים ? האם היה להם קשה עם תפקיד מסוים? מה הקלף הראשון שקיבלתי? מה הקלף האחרון? מה למדתי על עצמי וכד’

קלפים טיפוליים אדואר ROLE PLAY לקבוצות משימתיות או לגיבוש קבוצתי:

המנחה ייתן לקבוצה משימה מסוימת, אמיתית כמו מטלה שעל הקבוצה לבצע בתקופה הקרובה או משחק כמו לדוגמא בניית מגדל מקש לפי הוראות, ציור קולאג’ קבוצתי, הכנת סלט , אפיית עוגה וכד’ . וייתן לחברי הקבוצה לבחור באופן אקראי או מכוון קלפים מסוימים. החברים יתנהגו בהפעלה ע”פ התפקיד שבחרו . ואחר כך ניתן לפתח דיון על השפעת מילוי התפקיד שבקלף על המשימה הקבוצתית ועל דרכי התרגום שלו למילים והתנהגויות.

פעילות יצירתית: הכנת מסיכות ע”פ התפקידים שהקלפים מייצגים. אפשר לבקש מהמשתתפים לבחור קלף אחד או יותר. ניתן לבצע פעילות זו בציור רגיל על דף או על מסיכות מגבס פשוטות שניתן לרכוש ולצייר עליהם. ניתן לבצע בהמשך פעילות עם היצירה שמתקבלת כמו תערוכה, משחק , קולאג ועוד.

לקריאה נוספת על קלפים לעבודה קבוצתית ולקלפים טיפוליים נוספים בערבית

ערכת הקלפים אדואר ROLE PLAY קלפים לטיפול קבוצתי בערבית פותחה על ידי מנאל חריב. מנחת קבוצות, יועצת אירגונית, MA בניהול מערכות חינוך.

חוות דעת

אין עדיין חוות דעת.

היה הראשון לכתוב סקירה “אדואר קלפים לטיפול קבוצתי בערבית ROLE PLAY”

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *