צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל

199

עוזר לתרגל מיומנויות של שיווי משקל, נדנוד, וסחרור בכל גיל.

עוזר לשחרר אנרגיות ומרגיע, מפתח סקרנות, מעורר את החושים, מטפח דמיון ויצירתיות.

קוטר המוצר: 36 ס״מ

מתאים לילדים בגילאי 2-7.

כמות

תיאור

צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל

צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל הוא צעצוע שצורתו כמעין שריון צב, הוא אתגר התפתחותי מגניב ויחודי העוזר לתרגל מיומנויות של שיווי משקל, נדנוד, וסחרור בכל גיל. עוזר לשחרר אנרגיות ומרגיע, מעודד ההתמודדות עם שהייה על קרקע לא יציבה שמאתגרת את היכולת להגיב, להתמודד ולאזן את הגוף כדי לשמור על שיווי משקל. המשחק מפתח סקרנות, מעורר את החושים, מטפח דמיון ויצירתיות.

צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל הוא צעצוע שבזכות הדמיון יכול להפוך להיות כל מה שהילד רוצה שהוא יהיה: אפשר למלא אותו במים, בחול או לשחק איתו בחוף הים, להשתמש בו כמו מזחלת שלג, לשבת, סביבון, קסדה, מערה עבור דמויות פעולה, נדנדה, שריון צב ועוד. ילדים בגילאים שונים יכולים לשבת בו בנוחות.  לשריון צב לויסות חושי ויסטיבולרי יש שני חורים משני צדדיו שנראים כמו עיניים ומקנים את המראה של חיוך על גבי השריון.

ילדים יכולים לשבת בתוך צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל בצורת שריון הצב תוך כדי שההורה מטה את הצעצוע בעדינות קדימה ואחורה, ימינה ושמאלה או מסובבים אותו באיטיות. התינוק מרגיש את התנודות העדינות וחייב להגיב בהתאם עם גופו. כך, שריריו מתחזקים ומערכת שיווי משקל מגיבה ומתפתחת. אפשר גם לעמוד בתוך שריון הצב או עליו ולנסות להתמודד ולאזן את שיווי המשקל.

צעצוע לויסות התנועה ושיווי המשקל עשוי מחומר מפלסטיק יצוק עמיד, קוטר המוצר: 36 ס״מ והוא מתאים לילדים בגילאי 2-7.

מערכת חוש התנועה ושיווי המשקל – המערכת הוסטיבולרית

המערכת הוסטיבולרית ממוקמת מאחורי האוזניים, באוזן הפנימית, בסמיכות למערכת השמע והיא מוגנת ומוקפת בעצמות הגולגולת. היא מעורבת בהרבה מהפעילויות שלנו, הרגילות והיומיומיות, ויש לה השפעה על תחומי תפקוד רבים שלנו: היא אחראית על טונוס שרירים, איזון ושיווי משקל, מספקת למוח מידע על מיקום הגוף במרחב, למעלה ולמטה, מיקום הראש והגוף שלנו ביחס לקרקע. היא גם מספקת לגוף מידע באיזה כיוון הולכים, באיזה מהירות, האם הגוף נמצא בתנועה או נשאר במקום. למערכת הוסטיבולרית יש השפעה ישירה על תיפקודים נוספים רבים כגון: קריאה, העתקה מהלוח, קואורדינציה, טונוס שרירים, שמיעה, שיווי משקל ותנועה.

 קושי בויסות חושי וסטיבולרי

ילדים עם קשיים בויסות חושי ויסטיבולרי, עם חסר וסטיבולרית נהנים מפעילות נמרצת של תנועה, ריצה מהירה, קפיצה ממקומות גבוהים, הם אוהבים תנועות סיבוביות כגון בקרוסלה או בנדנדה, יחפשו פעילויות שיתנגדו לכוח המשיכה ואף ישהו בתנוחות כמו עמידת ראש, הנחת הראש על הרצפה וסיבוב הגוף, אפילו יהנו מצפייה בטלויזיה כשהם עומדים על ראשם. טווח הקשב של ילד בעל רגישות חסר ויסטיבולרית עלול להיות קצר ומלווה בקושי לשבת בשקט על כיסא. משחקים ואביזרים נוספים לויסות חושי

מידע נוסף

משקל 1 kg
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן