ערכה לויסות חוש המגע השטוח
חול קינטי
טבעת
כפפה טקטילית ארבעה מרקמים
כפפת אצבעות טקטילית
כפפת סיליקון טקטילית
כרית טקטילית
מברשת זיזים טקטילית
מחצלת גירוי טקטילי עדין
ערכה לויסות חוש המגע השטוח
צמיד תחושה זיזים
ערכה לויסות חוש המגע השטוח טקטילי
כדור ספוג
ערכה לויסות חוש המגע השטוח
חול קינטי
טבעת
כפפה טקטילית ארבעה מרקמים
כפפת אצבעות טקטילית
כפפת סיליקון טקטילית
כרית טקטילית
מברשת זיזים טקטילית
מחצלת גירוי טקטילי עדין
ערכה לויסות חוש המגע השטוח
צמיד תחושה זיזים
ערכה לויסות חוש המגע השטוח טקטילי
כדור ספוג
Full Screen

ערכה לויסות חוש המגע השטוח

660

כוללת עשרה מוצרים מיועדים לתרגול ולשיפור תפקוד בתחום חוש המגע השטוח (טקטילי)

תיאור

ערכה לויסות חוש המגע השטוח (טקטילי)

ערכה לויסות חוש המגע השטוח כוללת עשרה מוצרים מיועדים לתרגול ולשיפור תפקוד בתחום זההטיפול ברגישות זו היא פיתוח מודעות, חשיפה מגוונת, מבוקרת, קבועה, ומדורגת למרקמים שונים על פני העור.

ערכה לויסות חוש המגע השטוח כוללת:

כרית ישיבה עם זיזים – מאפשרת ישיבה רגועה ולאורך זמן מכיוון שהזיזים מעניקים תחושה של ישיבה בתנועה, כמעט כמו על כדור פיזיו וזאת מבלי שהכיסא יזוז. הישיבה על הכרית גם מעודדת ישיבה זקופה ותומכת ביציבה נכונה של תנוחת הגוף בישיבה. בנוסף אפשר להניח את הכרית על הרצפה לצורך תנועתיות לרגליים בישיבה על כיסא או לתרגל עליה בעמידה תרגילי שיווי משקל וגמישות.

חול קינטי ומגש עם מכסה לאחסון – חול מיוחד, קל מאוד לעיצוב ונוח ליצירה המתאים את עצמו בצורה מושלמת לתבניות משחק. עוזר לפיתוח ושיפור יכולות מוטוריות, לפיתוח עולם הדמיון, עוזר להירגע ולשחרור מתחים ולחץ.

מחצלת לגירוי טקטילי עדין – חשיפה לגירוי טקטילי בשכיבה, ישיבה ועמידה.

כפפה 4 מרקמים – חשיפה לגירוי מגע שטוח (טקטילי) תוך שליטה בעוצמה, תדירות ועיתוי.

צמיד קוצים לויסות חושי  – אביזר צבעוני ומדליק המיועד לילדים עם קושי בויסות חושי ולילדים עם הפרעת קשב וריכוז. הצמיד עונה על צורך בגירוי טקטילי, מפחית מתח וחרדה ומאפשר ריכוז ומיקוד. הצמיד חזק ועמיד, מחומר סיליקון, היפואלרגני, אינו רעיל ובטוח לילדים. צמיד קוצים לויסות חושי מומלץ במיוחד עבור ילדים עם ADD, ADHD, OCD, אוטיזם, או חרדה ברמה גבוהה. 

כפפת אצבעות מחוספסת –  חשיפה לגירוי מגע שטוח (טקטילי) תוך שליטה בעוצמה, תדירות ועיתוי.

כדור ספוג – חשיפה לגירוי טקטילי באמצעות משחק.

טבעת לעיסוי טקטילי של האצבעות – מטרתה לייצר גרוי טקטילי באמצעות העיסוי של אצבעות כף היד. הטבעת תורמת גם למיקוד, ריכוז וויסות רגשי.

מברשת זיזים קשיחה – חשיפה לגירוי מגע שטוח (טקטילי) תוך שליטה בעוצמה, תדירות ועיתוי.

חוש המגע השטוח (טקטילי)

חוש המגע השטוח (טקטילי) מורכב ממערכת חיישנים וקולטנים המצויים בכל הגוף, סמוך מאד לפני העור. המערכת הטקטילית מקשרת בין העור, הגבול החיצוני של הגוף, לסביבה וההיפך ובכך היא מאפשרת קליטת מידע, חקירה ולמידה. מערכת זו קולטת את גירויים המגיעים מחוץ לגוף ומתרגמת אותם לתחושה ומעבירה למוח מידע על מרקם, גודל, קרבה, טמפרטורה וצורה. מערכת זו אחראית גם על הגנה ואזהרה והיא משפיעה רבות גם על הקשר הבינאישי והשלכותיו להיבטים החברתיים.

רגישות יתר טקטילית עלולה לגרום להימנעות מכל דבר (חפץ או אדם). כתוצאה מכך עלולה להיות פגיעה בתפקוד היומיומי ובתפקוד החברתי. ביטויי הרגישות יהיו לרוב: הסתייגות, הימנעות ורתיעה. המיומנויות העלולות להיפגע עשויות לכלול: קשיים גרפומוטוריים, קשיים חברתיים (יצירת קשר, מגע, חיבוק), קשיים בתפקוד יומיומי (ביגוד, הנעלה, אכילה, הגיינה) ועוד. ביטוי נוסף לרגישות זו, עשויה להיות גם בחלל הפה ולהשפיע על המערך התזונתי ועל הרגלי האכילה והשפה של האדם. תת רגישות טקטילית עלולה להתבטא בצורך מוגבר בגירויים מסוג זה. תת רגישות טקטילית בחלל הפה יכולה להתבטא במציצת או נשיכת חפצים.

ערכת אביזרים שלמה לטיפול בויסות חושי

מידע נוסף

משקל 1 kg