טבעת לעיסוי של האצבעות

25

טבעת שמקורה ברפואה הקוריאנית -סו-ג’וק (Su Jok).

צבע הטבעת זהב ומטרתה לייצר גרוי באמצעות העיסוי של אצבעות כף היד.

הטבעת תורמת גם למיקוד, ריכוז וויסות רגשי.

2 יחידות בהזמנה

 

כמות

תיאור

טבעת לעיסוי של האצבעות

טבעת לעיסוי של האצבעות היא טבעת שמקורה ברפואה הקוריאנית -סו-ג’וק (Su Jok). על פי הרפואה הקוריאנית, גוף האדם מיוצג כולו בכל אחת מהאצבעות. האצבעות הן איבר רגיש במיוחד עם ריכוז גבוה של תאי עצב תחושתיים ולכן עיסוי שלהן מרגיע מאוד, מאפשר זרימה של הדם לכפות הידיים ומשפיע על ההרגשה שלנו באופן מיידי. עיסוי האצבעות באמצעות טבעת לעיסוי ולטיפול בחוש הטקטילי יעיל למניעת מחלות ולטיפול בהן וכן תורם רבות למיקוד, ריכוז ולויסות רגשי.

צבע הטבעת זהב ומטרתה לייצר גרוי בתחושת המגע הטקטילי באמצעות העיסוי של אצבעות כף היד. בנוסף, הטבעת תורמת גם למיקוד וריכוז.

אז כיצד משתמשים בטבעת לעיסוי של האצבעות?

אופן השימוש בטבעת עיסוי הוא פשוט וקל, כל שעליכם לעשות הוא לגלגל על כל אצבע ואצבע את טבעת העיסוי 10 פעמים הלוך חזור מקצה האצבע ועד בסיסה פעם או פעמים ביום על פי הצורך. דרך נוספת היא לשים דגש על גלגול הטבעת על האצבעות השונות למשך כ-2 דקות רצופות פעמיים ביום לפי האופן הבא:
עיסוי האגודל משמש להקלה על כאב ראש, כאבי שיניים, מתח ונדודי שינה.
עיסוי הזרת (אצבע 5) והאצבע המורה (אצבע מספר 2) – משמש להקלה על מתח בידיים או ברגליים.
עיסוי האמה (אצבע 3 האמצעית) והקמיצה (אצבע מספר 4) – משמש להקלה על כאבי בטן, כאבי גב, כאבים בקרסול וברגל.

שימו לב –אין לענוד את הטבעת ולא לעצור אותה על מקום מסוים יותר מכ-10 שניות –מכיוון שהיא יכולה לעצור את זרם הדם. ואין להשתמש בה על פצע או חתך.

רגישות בחוש המגע הטקטילי

המערכת הטקטילית היא אחת מהמערכות החיוניות להתפתחות התינוק או הילד. זוהי מערכת  גרייה חושית הממוקמת בעור. בין תפקידיה השונים כלולים גם קליטת גירויים סביבתיים כגון: כאב, חום וקור, מרקמים שונים (חול, דשא, בדים שונים, צבעי גועש, מרקמי אוכל וכו’), עוצמה של מגע ועוד, המערכת החושית מעבירה את הגירויים השונים למוח, מפרשת ומוסתת אותם בהתאם.

הרגישות הטקטילית שונה מאדם לאדם והיא נעה מרגישות גבוהה (רגישות יתר) – מגע קל שיוצר גירוי חזק מאד, לרגישות נמוכה (תת-רגישות) המתבטא בצורך להפעיל תחושה חזקה יותר על מנת שהמוח יקלוט את הגירוי. מצב של רגישות יתר למגע טקטילי יוצר מתח ותחושה של התגוננות מתמדת שמביאה את הילד לתסכול ולהתפרצויות זעם וחיכוכים מיותרים, חשוב לציין שהרבה פעמים ילדים כאלה מופנים לטיפול רגשי כאשר מקור הבעיה הוא פזיולוגי ולכן הטיפול חייב להיות בהתאם.

מוצרים נוספים לויסות חושי

מידע נוסף

משקל 1 kg